Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozi erősítő miért kapcsol...

Pitepeti kérdése:

Házimozi erősítő miért kapcsol ki pár másodperc után?

Figyelt kérdés

Van egy Yamaha DSP E800 HM erősítőm talonban. Nem tudom miért, de bekapcsolás után, pár másodperc múlva, azonnal kikapcsol.

Nincs rákötve semmi. Az impedancia váltó is pozícióban van. Mindkét pozícióban csinálja.

Különben, abban a rövid pár másodpercben, minden működik, tudok bemenetet váltani, hangerőt szabályozni, stb ... De ez max 2mp.

Tudna valaki használható infót adni? Javítható házilag? Illetve, érdemes e javítani?

Köszönöm.



2016. dec. 25. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én még anno úgy tanultam meg, hogy semmilyen hangerősítő berendezést sem kapcsolunk be, terhelés nélkül. Egy ilyen bekapcsolás azonnal kiüti a végfokot. Javítása költség és anyagigényes. Hogy megéri e, csak a mester tudná megmondani, aki elvállalja..
2016. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ezt hol tanultad?
2016. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zzzoli ***** válasza:

Nem tudom mikor tanultad ezt, de valószínűleg a múlt század közepén :-)

Ugyanis a félvezetős végfokoknál semmi probléma nincs terhelés nélkül, nincs kimenő áram, nincs ami tönkretegye.

Csöveseket kellett illeszteni, de azonnal azok sem mentek tönkre :-)

2016. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 b_smart válasza:
úgy látom érdemi választ nem kaptál. a lekapcsolást relék okozzák, amik védik a készüléket, valószínűleg valamelyik végfok rövidzárlatos, vagy a tápegység hibás. Egy szerviz szerintem megoldja tranzisztor cserével.
2020. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4

Ezért igazán kár volt egy 3 éves kérdést felhozni.

Ha zárlatos lenne, semeddig nem szólna.

Semmi értelme ilyen butaságokat összehordani, érdekes módon én nem találok ki ilyen dolgokat, pedig évtizedekig javítottam hasonlókat.

Ez a laikusok bátorsága, szokás szerint.

Meg kell vizsgálni előbb, utána lehet okoskodni. De nem ezt, ami már senkit nem érdekel, valószínűleg.

2020. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi srácok. én még élek, de az erősítő már rég nincs meg.
2020. jan. 28. 03:36
 7/8 b_smart válasza:
Mást érdekelhet, ugye megengeded, h írjak? Bekapcsolas utan az erositok par masodpercig bootolnak, majd ha bármilyen túlfeszültség érzékelhető, a relé leold. Az előző agresszív okoskodo biztosan nem tudja, de tobb tápegység is lehet egy komolyabb av erositoben. Nem egyet lattam, amiben van kisebb tap az eloerositonek, vagy a phono stage-nek. Az okostojasoknak uzenem, hony anno 3eve senki sem segített, pedig a kérdés akkor még élt. :)
2020. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Bootol" ne röhögtess...

Már akkor építettem saját tervezésű erősítőket és egyéb elektronikákat, amikor még meg sem születtél, kisöreg. Később cégnél, majd saját szervizvállalkozásban mázsaszám javítottam mindenféle készüléket.

Ilyen alapon mondom, hogy számomra nevetségesek a butaságaid.

Logikai képességeid persze jól indikálja az utolsó mondásod, jó bamba mosolyod is van, látom.

Három évvel ezelőtt nekem talán itt kellett volna figyelni? Ennyi ésszel nem is csodálom, hogy 3 éves kérdéseken éled ki magad.

2020. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!