Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet az 5.1-es házimoz...

Hogyan lehet az 5.1-es házimozit az LG TV-vel összekötni?

Figyelt kérdés
Van egy újfajta LG TV-m és egy régebbi Sony STR-DE475 típusú 5.1-es házimozim. Optikai kábelem is van, próbáltam már mindent, a TV-be is dugtam az optikai kábelt meg a IPTV modemjába is, de sehogy nem akar megszólalni, ha pl.: filmet akarok nézni. Filmet tudok nézni pendriveról is de a számítógéppel isössze van kötve a TV az IPTV segítségével. Hogyan tudnám megoldani azt, hogy a filmet a házimozin keresztül halljam?

2016. dec. 26. 10:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a rendes adásokat sem tudom külső hifihangszóróra kötni, pedig az erősítőt TV üzemmódba kapcsolom, optikai kábellel kötöm össze.
2016. dec. 26. 10:56
 2/7 anonim ***** válasza:

A tévében kell aktiválni az optikai kimenetet.

A hifiben azt a bemenetet kell választani amelyik az optikai muffot veszi, az nem feltétlenül TV bemenet, lehet Optic vagy Aux is.

2016. dec. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a tv-ben mit kell állítani? mert a tv hangszóróját már sokszor átállítottam, hogy külső hangszórón szóljon a hang (többféle beállítási opció van), de eddig nem jártam sikerrel, nem volt hang se. A hifiben csak egy helyre tudom dugni az optikai kábelt.
2016. dec. 26. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én tévémben van olyan a beállitásokban hogy optical audio out enable disable.
2016. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van olyan opció, hogy Audio kimenet (Optikai/HDMI), de hiába nyomok rá semmi hang, elég egyáltalán csak az optikai kábel? Más kábellel nem kell összekötni a TV-t az erősítővel? A TV-n szerintem ez az opció lenne jó, mást nem tudok állítani rajta, ahogy elnéztem.
2016. dec. 27. 11:56
 6/7 anonim válasza:

1. IPTV-lejátszó egység; HDMI-vel összedugod a TV-vel.

2. Számítógép szintén bemegy a TV-be, HDMI-vel.

3. A TV-t optikai kábellel összedugod az erősítővel!


Az erősítőt is be kell állítani, hogy egy bemenet választásánál a kívánt csatlakozó legyen aktiválva! (Assignable...)


A TV-nél meg be kell állítani, hogy az optikai kimenetre adja ki a hangot!

Mi a TV pontos típusa?

2017. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a probléma megoldódott, az erősítő nem volt beállítva megfelelően.
2017. jan. 12. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!