Fülhallgató megfordítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A múltkor elromlott a fülhallgatóm dugasza, ezután megcineztük, most működik is, annyi baj van, hogy kiderült, fordítva lett bekötve, és ezért minden hangot fordítva hallok. Mármint úgy például, hogy ha valamit balról kéne hallanom, jobbról hallom. Realtekben nézelődtem, de nem találtam megoldást erre. Ha valaki tud rá valamit, azt szívesen meghallagatom.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!



2017. jan. 4. 15:29
1 2
 1/13 Zzzoli ***** válasza:
Át kell kötni, ha úgyis most csináltátok, forrasszátok át.
2017. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha pécén használod, akkor van néhány audio player amelyik képes megfordítani a jobb/bal csatornát. Ilyen pl. a VLC Media Player, vagy a Media Player Classic.
2017. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva dugod a füledbe.

De most komolyan, miből áll átforrasztani?

2017. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem fülhallgatóról van szó, hanem fejhallgatóról.

És hát jó lenne, ha lenne rá szoftveres mód.

2017. jan. 4. 16:06
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
forraszatok ujra....
2017. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Találtam megoldást:

[link]

Ezt telepíted, telepítés után kiválasztod a megfelelő kimenetet. Újraindítod a gépet.

Elindítod a configuration editort, rányomsz a zöld plusz jelre kiválasztod a basic filters -> copy-t.

Az L-t átirányítod az R-re, az R-t az L-re.

2017. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szirty ***** válasza:
63%
Vagy használj egy rövid jack toldót ami fordítva van bekötve. Az visszafordítja.
2017. jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiszem, hogy ilyen fordító-toldót lehet kapni. Ha meg forrasztani kell, akkor ugyanott van.

Esetleg azt csinálhatja, hogy egy jack-RCA-t és egy RCA-jack átalakítót fordítva dug össze és akkor megússza a forrasztást.

De az általam említett szoftveres megoldást kipróbáltam és jól működik.

2017. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Müködött az a program.:D

A zöldike ment mindenkinek.

2017. jan. 5. 13:00
 10/13 Szirty ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy ilyen fordító-toldót lehet kapni."


Nem mondtam hogy lehet kapni. Csinálni kell. Hogy akar-e vagy nem, az ő dolga. Felvázoltam egy alternatív lehetőséget. Ennyi, nem kell élni vele.


A legkorrektebb lenne normálisan megcsinálni ami le lett baxva a füles csatiján. Minden más csak taknyolás, tüneti kezelés vagy a probléma megkerülése.

Ezért lehet engem (is) utálni, de nem én vagyok az oka hogy így működik a világegyetem... Ez van. :)

2017. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!