Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangszóró élettartama függhet...

Hangszóró élettartama függhet attól, hogy milyen hang/zene szólal meg rajta?

Figyelt kérdés

Kicsit összevisszabonyolult maga a kérdés, de itt kifejtem, hogy mire gondolok. Random eszembe jutott, hogy ha fogunk kettő ugyanolyan hangszórót, eltekintünk attól, hogy gyártási hibás lehet vagy az egyik "jobb" mint a másik minőségileg meg hasonlók és az egyiken dübörgő hangot játszunk le a másikon pedig egy hangot, ami szól folyamatosan, akkor amelyiken dübörgő hangot játszunk, hamarabb elromolhat? Ez csak úgy teljesen tök random jutott eszembe. Mert én eltudom képzelni, hogy a dübörgő hang megerőltetőbb lehet mint egy sima hang lejátszása, vagy akár fordítva is. Nem hinném, hogy ez a megfelelő példa ide, de például fogunk két ugyanolyan asztalt, az egyiket csapkodjuk felülről a másikra pedig csak rárakjuk a kezünket, akkor szerintem amelyiket csapkodjuk, hamarabb tönkremegy. Hasonló dolgot tudok elképzelni a hangszóróknál is... Illetve még a nagyon mély vagy nagyon magas hangokkal kapcsolatban is elgondolkoztam ezen, hogy vajon ha a basszust kétszer olyan erősre állítjuk a hangszórón, mint amit az alap, akkor hamarabb tönkre mehet tőle? Illetve vajon ezen kettő elgondolás vonatkozhat fül és fejhallgatókra is?

Fel vagyok készülve a rengeteg szidó kommentre, hogy hogy lehet ilyen hülye, úgyhogy írjatok nyugodtan. :D



2017. jan. 3. 15:55
 1/2 Zzzoli ***** válasza:

Nyilván amelyiket folyamatosan csúcsra terheled rövidebb élettartamú lesz, mint az a társa, akit szakaszosan kis terheléssel használsz.

Az egyiknél a nagy mechanikai igénybevétel a folyamatos membránmozgás, a tekercs melegedéséből adódó hőterhelés, rövidebb életkor eredményez a ragasztásoknál, a flexi bekötőszálnál, a membránnál , síkvezetőnél stb..

Miközben a másik alkatrészei gyakorlatilag a felhasznált anyagok kémiai öregedése miatt fognak tönkremenni.

Kikeményednek a ragasztások, megrepedeznek, a membránszél elérik, széthullik stb...

Sokkal lassab folyamat.

2017. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor csak nem volt annyira nagyon nagy elvetemült és rossz az elgondolásom. Köszönöm szépen a választ!
2017. jan. 3. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!