Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért tekeri be a VHS lejátszó...

Miért tekeri be a VHS lejátszó a szalagot?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 2017 elején már nagyon ritka a VHS használata, már az utolsó gyártó is lemondott a gyártásáról 2016-ban nyáron. De nekem van egy csomó VHS kazettám, amiket meg szeretnék nézni. Filmek, rajzfilmek és egyéb felvételek. De ezt nem tudom megtenni, mivel ha beteszek egy kazettát, egyből feltekeri szalagot és nem lehet természetesen vitentni semerre. Akárhányszor betehetem akármelyik kazettát vagy magnót (ki ahogy nevezi), mindig ez történik. Állítólag az új alkatrészek elég drágák voltak, és valószínűleg már nem is lehet kapni. Ez ellen lehet valamit tenni, úgy, hogy ne kelljen új alkatrészt venni? Mert azt nem fogok kapni. Vannak a hátán ilyen ,,gombok,,: att (on/off) TPSG (on/off) és egy olyan hogy G/K. Teljesen igy írja, az att-ot nem én rövidítettem. Olyan megoldás is jó, hogy szedjem szét, és csinálják valamit. Előre is köszönök minden választ!

2017. jan. 11. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Vidd szervizbe, vagy keress valakit aki megcsinálja neked.

Esetleg fórumokon érdeklődj.

2017. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
akkor szedd szet es csinalj valamit.
2017. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"ki hogy nevezi".... már bocs, de a kazettát és a magnót (kazetta lejátszó eszköz) nem szokták összekeverni, és nem szokták magnónak nevezni a kazettát.


Amúgy vedd le a fedelét, és nézd mit csinál a kazetta betöltésekor, hátha valami egyszerű hiba, és adja magát a megoldás.

2017. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nontau ***** válasza:
Mechanika hiba, van a készülékben egy Idler nevezetű alkatrész, azt kell kicserélni de nem ajánlom, hogy magad csináld mert a kazetta fészek alatt van. Tehát csak szakember!!!!, ha pesti vagy én meg tudom csinálni, harminc éve TV készülékeket javítok, egy-két video is a kezembe került.
2017. jan. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

OFF:

...volt a Wesselényiben egy tanuló, aki ha egy VHS készüléknek akármi mechanikus baja volt, a közlőkerék (idler) cserével kezdte, nagyon hamar rá is ragadt az "idler Gabi" becenév :D :D

2017. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nontau ***** válasza:
Valóban, az első generációs VHS videóknak típushibája volt, ui. gumihajtással volt megoldva és rugóerővel. Elfáradt, elkopott, szétesett, stb. Azért gondoljatok bele!!!, kb. húsz évig használtunk VHs-t, még egy emberöltőt sem.
2017. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szétszedtem a lejátszót, és alul azt írja hogy 1991. 05 nem tudom mi... Egyébként egy GoldStar lejátszóról van szó. És alul két alkatrész valóban gumival van összekötve. De ez a gumi rendesen nem kötte össze. Lecseréltem egy befőttesgumira :D (egyébként az tök jól hajtsa a két kereket) De nem csak ezzel van baj. Beteszem a kazettát, és az olvasófej nem forog (csak lassan egy darabig, és utána a fej tetejébe felmegy a szalag és vissza ,,küldi,, a kazettába. Jó, szinte 26 éves ez a masina, de ezt a hibát mi okozhatja?
2017. jan. 13. 22:52
 8/9 nontau ***** válasza:

T. Javító kolléga. Ki nem mestere gyilkosa. Nem tudok írásban videó mechanikát javítani!!!, nem azért mert nem akarok, mert nem lehet. Az alul található szíjak nem okoznak ilyen hibát, a befőttes gumi pedig másra való, mint azt neve is hordozza.

Sajnálom de patt a helyzet, érzékeny berendezések ezek a híradástechnikai eszközök, óvatosan és tisztelettel kell bánni velük, rögtön

2017. jan. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nos, én 2021 elején (most) is szeretnék VHS Videozni, de legalább addig, amíg a kedvenc kazettáimat digitalizálnám, Hitachi Videomagnó - digitalizáló Video- Grabber és PC. Szóval sok év után előszedtem a Hitachit és bár van sok sok VHS kazettám és nyilván nem fogom,a 25 éve felvett TV filmeket digitalizálni, viszont van sok Saját kamerával felvett esemény, kirándulás, utazás, üdülés amelyeket nagyon szeretnék átmenteni DVD - re. Persze a kérdésedre megoldást nem tudok adni, de gyűri a szalagot. leszedtem a tetejét, nézem ahogy teker, szépen forog a fej, ám egy idő után leáll az az "orsó, amelyre felcsévélne és gyűr és leáll. Vagy, ha rendesen megy a lejátszás,de megállítom, akkor nem húzza be a szalagot a forgó fej közeléből a kezettába, és Eject kor szépen finoman az ki kell szabadítanom a készülékből (teteje nincs rajta) és ujjal becsévélni a kazettába. Szóval 1.) egy idő után lejhátszáskor leáll a felcsévélő orsó, 2.) hibátlan lejátszás stopp kor, nem húzza vissza a fejtől a szalagot és Eject, és a belógó szalag kiszabadítása... Te Hol tudtad megoldani a gondot? Nem szeretnék már sokat költeni a Hitachira, csak addig működjön, amig azt a kb 10 db 180 perces kazettát digitalizálom
2021. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!