Autós kondenzátor házilag?

Figyelt kérdés
Találtam ebayen egy 5.5V 4Farados kondenzátort. Arra gondoltam, hogy sorba kötném (16,5V) és akkor nem szívná az tápot annyira az erősítő, mert 2V ingadozás van a mélyeknél. Szerintetek ez így működhet? 20-amper áramfelvételt kellene elviselnie. [link]

2017. jan. 31. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért azt tudod, hogy 1./ ha sorba kötöd a kondikat akkor az eredő kapacítás csökken (így kb. 1,3 F fog kijönni). 2./ azt nagyon meg kell nézni ezeknél a nagykapacítású kondiknál, hogy mekkora áramingadozást képesek kiszolgálni, ez külön rovat az adatlapon. 3./ Nem biztos, hogy a 3 kondi harmadolni fogja a feszültséget, ez a tűrések függvényében fog változni, simán lehet, hogy valamelyik kondin nagyobb lesz a fesz. mint 5,5V és akkor tönkremegy. 4./ Mennyi ideig kell a 20A-t biztosítania a kondinak? Miből jött ki az 1,3F?
2017. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát úgy ha néha ki van hajtva az erősítő, kb általában 15A körül vehet fel, csutkán pedig 20. Kb ja, 2 volt ingadozás lehet. Köszi, nem tudtam hogy csökken a kapacitás. Azt hittem úgy működik ez mint az akksiknál. Esetleg tudsz mondani magyarázatot hogy miért csökken?

Üdv.

2017. jan. 31. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért csökken? Fizika óra. Most itt nem vezetném le főleg ilyen késői órán.
2017. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mi lenne ha 16 voltosat vennél és párhuzamosan kötnéd ?

AMit te találtál az is kondi de nem hagyományos értelemben.. Ez a kondi backup tápegység helyett van, pl akksi a számítógépbe etc.


Neked rendes kondi kell, több párhuzamosan kötve, mert gyorsaság kell, nem óriási tárolókapacitás. Ezt meg lehet oldani sok sok kisebb kondi párhuzamos kötésével, akkor még jó is lesz.

2017. febr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, 1F 1millió mikrofarad. Azért elkene par hogy ertelmes kapacitas kijojjon:D Azert neztem ezt, mert ez a legolcsobb megoldas, mert nem talaltam olyat ami nekem megfelelne. Egy rendes autós kondi pedig 25ezer. Ennyire nem fontos nekem:D
2017. febr. 1. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha nem megfelelo akkor minek ? Az autod akksija ha 55ah-s akkor erosebb (mert egy az egyben nem lehet atszamolni) mintegy 16500farados kondi. Namost a baj vele az, hogy lassu. Ha most a 16500 farad lassuhoz te beteszel 4 farad lassut akkor ezzel milyen erdemleges novekedesre szamitasz ?
2017. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: szerinted véletlen, hogy gyárilag 25 eFt egy ilyen? ennél olcsóbban nem nagyon fogod kihozni.
2017. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy pc tápegységről hajtom, nem akkuról. 20ampert ad le. Azért nem találtam megfelelőt, mert csak olyanokat láttam hogy 160F és hatos pakk. Ami ötezer. Mivel 160F az elég sok, ezert neztem ezt a 4F os kondit.
2017. febr. 1. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!