Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Médiabox fekete-fehér kép. Mi...

Médiabox fekete-fehér kép. Mi lehet a baj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy nemrégiben vásároltam egy médiaboxot, hogy régebbi tévén is tudjak filmet nézni pendrive-ról. Sehogy nem sikerült megoldani, hogy a kép színes legyen. A tévén található elől egy (AV2) Video és egy Audio bemenet. Hátul pedig egy (AV1) Scart bemenet. Előre bedugva az RCA kábelt nem jártam sikerrel. Fekete-fehér volt a kép, még úgy is, hogy a médiabox menüjében ntscről palra váltottam az outputot (színbeli változás az volt, hogy sötétebb és jobb minőségű, de szintén fekete-fehér képet kaptam). Vásároltam egy RCA Scart átalakítót azt remélve, hogy a hátsó scart kimenetből majd színes képet kapok, de szintén nem működött. Hozzáteszem, hogy a dvd lejátszó gond nélkül megy színesben ugyanezzel az átalakítóval. Valakinek esetleg van ötlete, hogy miért nem színes a kép, és hogy tudnám megoldani a problémát? Semmi ehhez kapcsolódó választ nem találtam sajnos többszöri keresésre sem. Előre is köszönöm.

2017. febr. 3. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Feltételezem, yc vagy ypbpr kimenet világosságjel részét használod, a szinkomponenst nem. Milyen mediabox?
2017. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. MAXELL MULTIMEDIA BOX MMB E50 a pontos neve. Sajnos bárhogy próbálkoztam nem sikerült rájönni a dolog nyitjára. Van esetleg valami ötleted?
2017. febr. 15. 16:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Következőt javaslom:


1, Reset (alapbeállítások visszaállítása). Sajnos nem tudom, milyen néven is fut a menüben, de nincs készülék nélküle.

2, Csak a Maxell sárga kimenetét kösd össze a tévéd előlapi AV2 nevű, gondolom szintén sárga, csatlakozójával.

3, Ha fekete-fehér marad, akkor próbáld ismét a PAL/NTSC kapcsolót.

4, Ha fekete-fehér marad, cuccolj át a szomszéd tévéjéhez (rokonhoz, baráthoz) nézd meg ott is. Ha ott rendben van, akkor a tévéd miatt aggódj.

5, Ha továbbra is ff, keress új firmware kiadást, lehet, hogy létezik. Bár ez egy hét- kilencéves technika, kicsi az esélyed.

6, Ha fekete-fehér marad ezek után is, akkor garancia (ha van) vagy elektronikai hulladékgyűjtő.

2017. febr. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!