Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy kössem be a 8520 as led...

Hogy kössem be a 8520 as led szalagot?

Figyelt kérdés
8520 as led aluminiumházban 50 cm ként, 2,5 métert szeretnék egy 80 wattos 6 amperes trafóra kötni, méterenéknt 24 watt. Bekötését szeretném tisztázni hogy is lenne a legjobb. sorosan nem jó, mivel a végére elmegy az "erő" Párhuzamosan beköthetem méterenként, azaz métrenként ráhúzom a trafó kábelére. Jó ez igy? használható hosszútávon, napi 8-9 órát kéne üzemeltetni.
2017. febr. 6. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha valami ilyesmid van:

https://www.youtube.com/watch?v=xfkrWL6rpQQ


Akkor azt nem egészséges trafóra kötni, bármit is jelentsen az, hogy 80 watt és 6 amper egy a te transzformátorodnál :)

2017. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyébként itt van 1 db 50cm-es 8520-as LED szalag specifikációja:


SPECIFICATIONS:

50cm Long LED Strips with Aluminium Extrusion Body. These Durable LED Strips are rigid and will not bend or flop around like the flexible strips do.

IP65 Rating with bare wires fitted

Waterproof IP67 Rating with Twist Lock connectors fitted - Easy DIY Install.


36 LED's per 50 cm Length

140 Degree Beam Angle


12W - 1Amp per strip at 12Vdc. <<<<----Ezt kell figyuznod


Dimensions - 1.8cm wide, 1.8cm high, 100cm long

2017. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tehát:


Stabilizált 12 V kell

és:

2,5m = 5 x 50 cm - tehát 5 db LED szalag kell


1db szalagnak 1 A kell, tehát 5 db szalagnak ( párhuzamosan kötve ) 5 A kell.

Tehát legalább egy 12V, 5A terhelhetőségű EGYENÁRAMÚ tápforrást kell biztosítanod. Általában 10-15%al illene túlbiztosítani a tápegység terhelhetőségét. Tehát legyen mondjuk 12V 6A legalábbb.

2017. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igy van, Azért vettem hozzá 6 amperes ledhez való tápegységet, 2,5 méterhez. CSak nem voltam biztos benne hogy párhuzamosan méterenként ráhúzhatom e a trafóra.
2017. febr. 6. 10:30
 5/9 A kérdező kommentje:
akkor ráköthető párhuzamosan, de mivel 1-1 métert ráhúzok, marad 50 cm. az nem baj ha az az egy csak 50 cm ként van rákötve? vagy akkor már mindegy ha 50 cm ként húzom rá?
2017. febr. 6. 10:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj a szőrszál hasogatásomért de a trafó és a tápegység nem ugyanaz. A transzformátor egy villamos gép.

A tápegység pedig általában egy fix vagy változtatható kimenetű egyenfeszülséget előállító cucc, aminek része a transzformátor.


Nyugodtan rákötheted párhuzamosan , de előtte én a helyedben megmérném, hogy valóban 12V egyenfeszültség jön ki a tápegységből.

2017. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, elkerülte a figyelmem:

"de mivel 1-1 métert ráhúzok" - ez mit akar jelenteni?

2017. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a hozzá nem értésemért, Ledes boltba vettem kimondottan ledhez való tápegységet, ez az átlagos fekete 220 ba dugható kis doboz V-tac AC/DC adapter 12v os 6A es . 1-1 métert ugy értem, hogy egy adot területre kellene egymás mellé, 1-1 méter, de fentmarad még ugyebár 50 cm. én ugy gondolom a bekötését, van az adapternek +- vezetéke és arra rákötöm egy kábellal 1 métert, aztán arra ráhúzom megint az 1 métert, és a maradék 50 centit is.
2017. febr. 6. 11:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem, szerinten te jól mondtad az elején én nem értettem meg :)

Igen jó lesz úgy. A maradék 50cm kösd rá tápegységre - kvázi párhuzamosan - a többivel.

2017. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!