Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért szól az 5.1-en a Kossuth...

Miért szól az 5.1-en a Kossuth Rádió?

Figyelt kérdés
Van egy 5.1-es aktív hangfal szettem. Debrecenből költöztünk Székesfehérvárra, és mióta itt beüzemeltem (főleg délben) a Kossuth Rádiót hallani rajta, ha épp nem megy a gépről semmi zene. Ez mitől van? És van erre megoldás?

2017. febr. 16. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Orbán elrendelte, hogy annak kell szólni!! Ha érted mire gondolok. Bocsi nem tudtam kihagyni:D
2017. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zzzoli ***** válasza:
100%

Mert középhullámon már nem 24 órás a sugárzás.

Antennaként viselkedik valami benne, lehet hogy az áramköri lapon, vagy az összekötő vezeték, aztán valamelyik elem pedig demodulálja a jelet, az erősítője felerősíti, a hangszórója pedig megszólaltatja.

Aki erősítőkkel foglalkozott régen, építgetett, javítgatott, találkozott ilyen jelenséggel!

2017. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez velem is előfordult,hogy szólt a rádió, amikor tv-vel akartam összekötni,szintén Székesfehérváron.
2017. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Solti 2MW teljesítményű középhullámú adó miatt van. Fehérvár sokkal közelebb van Solthoz, mint Debrecen.

Alacsony frekvencián sugároz, nagy teljesítmény, ezért hallatszik a hangja rengeteg technikai eszközben, pl. PC hangszórókban. Nemigen lehet mit kezdeni vele.

2017. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor Solton hogy üzemeltetnek bármilyen erősítőt? :D
2017. febr. 23. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!