Hogyan lehet rákötni egy keverőpultra több végfokot?

Figyelt kérdés
Nagyon kiváncsi vagyok rá hogyan lehet rákötni egy keverőpultra sok végfokot. Arra lennék kíváncsi, milyen kimenetekre és bemenetekre kötik azt a sok végfokot. A keverőpultokon van egy fő kimenet (main mix) egy vagy több aux kimenet (mon).

2017. febr. 17. 20:11
 1/9 PluYgeriMc ***** válasza:

Sehogy. Szerintem speciális végfok kell hozzá. Amúgy minek kell több végfok? Nagyobb hangerő? több hangfalért?

Ha nagyobb hangerő akkor erősebb végfok kell vagy egymásra kötni őket, ha több hangfal akkor több csatornás végfok.

2017. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zzzoli ***** válasza:
77%

Nem tudja mit beszél az előző, hogyne lehetne a keverőre több végfokot rákötni.

Simán párhuzamosan.

Attól függ hogy a keverő kimeneti fokozata mennyit bír, meg attól hogy a végfokaidnak mennyi a bemeneti ellenállása.

De gyakorlatilag 2-3 végfok simán mehet rá, ha pedig többet akarsz és lerántja a keverő kimeneti jelét netán, akkor egy egyszerű kis műveleti erősítős, közbenső fokozatok kellenek hozzá, aminek kis erősítést, vagy 1-et állítasz be a visszacsatolásával.

2017. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszolat! Csak azért kérdeztem, mert szoktam látni, hogy több is rá van kötve.
2017. febr. 18. 13:14
 4/9 A kérdező kommentje:
És azért is raktam ki a kérdést, mert kéne külön végfok a szubládáknak és a topládáknak
2017. febr. 18. 13:16
 5/9 PluYgeriMc ***** válasza:
Speciális mixel vagy elosztó kell hozzá.
2017. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Zzzoli ***** válasza:
Mi az a speciális mixel? Mixelek a legóban vannak :-)
2017. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 monakritika ***** válasza:
,,mixer" az végfok :D
2017. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 monakritika ***** válasza:
ööö de lehet hogy keverőre gondolt? :O
2017. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 feri 45 ***** válasza:
47%
Régi a kérdés, de válaszolok, hátha másoknak még most is aktuális. Professzionális végfokozatok (nem amatőr diszkó és zenekari) iker bemenettel készülnek! A keverő vagy pult kimenetét az iker közül az egyikhez kapcsoljuk, a másik bemenet ekkor kimenet lesz a következő végfokhoz. Ezek az iker bemenetek felcserélhetők. Áramkörileg azonosak. Ahogy az előző hozzászólók írták több végfok kapcsolható össze. Én 10-12 végfokot üzemeltettem a 23 ból. Ekkora láncba kötésnél a keverő és végfokok közé korrekciós erősítőt kell kapcsolni. A "mixer" az crosszóver, és a teljes hangsávokat rész-sávokra bontja és így erősitik külön-külön a mély-, közép-, és magas hangsávot.Komoly crosszóveren választható kettő vagy négy sáv is.
2023. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!