Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit tudok csinálni, ha recseg...

Mit tudok csinálni, ha recseg a hang állítás?

Figyelt kérdés

Van egy Kenwood krf-5070 erősítőm. Több éve használjuk már. Azt vettük észre egyik napról a másikra, hogy nem lehet hangerőt állítani rajta, mert ha picit is megmozdítjuk a hangerő gombot, recsegni kezd az egész. Ha távirányítóval próbáljuk állítani, akkor is recseg és pattog.

Az lenne a kérdésem,hogy lehet-e javíttatni? Ha igen, akkor megéri-e? Kb mennyibe kerülne a javítása? Esetleg csak valami rosszul van beállítva és nincs is szükség szervizre?



2017. febr. 26. 11:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Ilyen az erősítő: [link]
2017. febr. 26. 11:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Kenő kontaktsprével kezeld a hangerő potmétert.
2017. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Topor G ***** válasza:
#2-höz: már ha hozzáférsz, mert a tengelyét vagy a gombját hiába WD-zed: szét kell szedni és a csúszka és az ellenálás közé kéne juttatni egy kevés (!) kenőanyagot. Ha nem csináltál még ilyet, akkor egy lelkes ezermester vagy egy tapasztaltabb szerelő biztos megcsinálja. Hogy érdemes-e, az rajtad múlik: ha szereted a hangját ez még nem olyan hiba, amire ne lehetne 3-4000 Ft-ot költeni
2017. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én sajna nem értek hozzá és soha sem volt még olyan szituációm, hogy ilyesmivel kelljen foglalkoznom, ezért nem tudtam, megéri-e javíttatni vagy inkább újat venni, mert mondjuk annyiba lenne a javítás mint egy új.

Köszönöm az információt. Én inkább nem nyúlnék hozzá, mert azt sem tudom mihez kellene. Leinformálok inkább 1-2 szervizet, hogy mennyiért vállalnák.

2017. febr. 26. 13:33
 5/6 Topor G ***** válasza:

No, igen, sajnos a szervizek közül is egyre több olyan van, amely csak panelok és fődarabok cseréjét képes elvégezni, persze borsos áron...

Ha az egész szervomotoros poti egységet eredeti gyári darabra akarják cserélni, ott már nem úszod meg néhány ezer forintos számlával, úgy már kérdéses lesz, hogy megéri-e!?

2017. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nontau ***** válasza:
Jól mondják, WD 40-et bele, több évig jó lesz de valóban szét kell szedni hozzá a készüléket mert ha nem pontos helyre kerül a kenőanyag többet árt mint használ. Nekem még mindig van szervizem és dolgozom is a 16. kerületben ha közel vagy megcsinálom fillérekért.
2017. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!