Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan állítsam a gitáromat...

Hogyan állítsam a gitáromat rock hangzásúra? Bővebb lent!

Figyelt kérdés
Üdv! Ma érkezett meg a gitárom, és az összes alkatrésze. Egy Cort X1-ől beszélünk, a kombóm pedig egy Marshall MG10CF. Pirosan világít az Overdrive gomb, szóval szerintem most Overdrive-ra van kapcsolva, viszont szerintem tiszta a hangja, nem pedig túl rockos, nem amolyan ACDC-Highway to Hell introra kitaláltnak tűnik:o Esetleg a kombón kellene állítanom? Az "Overdrive felületen" van 2 állítható hangerő, az egyik a Volume, a másik pedig a Gain, nos, nemtudom mire jó a Gain, úgyhagytam ahogy volt, középre állítva (ha az órát nézzük, 12óránál), és van egy Contour csavarható gomb is, amit szintén úgyhagytam, mert nem tudom, mire is való pontosan. Esetleg a gitáron kellene állítanom? a húrok alatt találni egy kapcsolót, amit jobbra-le, középre, és balra-fel lehet kapcsolni, de nemtudom, hogy melyik milyen hatást ad, vagy mit is csinál pontosan, majd van 2 szintén csavarható gomb a gitáron, az egyikre rájöttem, hogy a hangerőt szabályozza, de a másikat nem tudom, pontosan mire is használhatom. Elnézést, teljesen kezdő vagyok! Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 18. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt a kicsi gombot, ami folott irja hogy Channel, ha megnyomod, atvalt a torzitott csatornara.
2015. szept. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gainnel tudod szabalyozni a torzitast. Felerositi a bemeno gitarjelet, igy nagyobb torzitas lesz, ha leveszed, akkor enyhebb lesz.
2015. szept. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!