Ezt mégis hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges az, hogy egy CD-n van kb. 7 mappa, mindegyikben egy rakás zene, tehát nem Audio-CD-ként van írva, hanem ezek szerint adatlemezként, és mégis lejátssza az autó rádiója? Én megpróbáltam rátenni egy mappát egy CD-re, 44 fájl volt benne (mp3), Neroval kiírtam adatlemezként, betettem a lejátszóba, és Error felirattal kidobta vissza? De ha Audio CD-ként írom, akkor lejátssza, csak egy Audio CD-re nem fér rá 44 szám. Hogyan tudta megoldani az a valaki, aki így írta ki a lemezt,hogy az autó lejátszója felismerje?

2017. febr. 26. 14:52
 1/1 Topor G ***** válasza:

Egy csomó szabvány van CD-írásra, nem minden lejátszó támogat mindent. Alapból az újabb CD-s autórádiók kezelik az mp3-at, tehát feltételezem, hogy a te működő lemezed is az volt. Tehát mindenképpen adatlemezről, és nem audio-ról van szó.


Ami sokszor problémát okoz, az a lezárás: a Nero (és más is) alapesetben nyitva hagyja a session-t, hogy később további fájlokat lehessen a nem teljesen teli lemezre még írni, de a legtöbb lejátszó ezért nem ismeri fel (tehát íráskor válaszd a CD lezárását!) Ugyanakkor kerüld a lemez túlírását (700 MB-os lemezre ne akarj többet tenni...)


A másik hiba a túl sok egymásba ágyazott könyvtár és/vagy a túl hosszú mappanevek esetleg a magyar karakterek (ő,ű, stb.) használata. Ezeket mindenképp kerüld ill. rövidítsd a lehető legkisebbre (autós zenehallgatáskor különben sem ezek az infok a lefőbb szempontok)


Sok írónál az is segít, ha nem a legnagyobb sebességen írod (ugyan, mi időt nyersz, ha 44x-52x-es sebességgel írod, válaszd az író által kezelt legkisebbet.

2017. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!