Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Blues-ra milyen gitárt javasol...

Ypszilon1980 kérdése:

Blues-ra milyen gitárt javasoltok?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el gitározni tanulni és blues zenét szeretnék játszani leginkább, de szeretnék új gitárt, mert ami most van már eléggé rossz.

Most stratocaster van, de pl. a Les Paul kialakításra jobban tetszik, de ilyet még nem próbáltam, szóval nem tudom melyik a jobb blues-ra.

Úgy tudom, hogy a stratocaster az jobb blues-ra, kinéztem az Ibanez Gio GRX70QA TBB-t, erről mi a véleményetek?



2017. márc. 3. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy a strat jobban passzol a blues-hoz, (lásd SRV, Hendrix, Clapton, Buddy Gay, és még sokan mások), de a Gibsonnal is lehet jó blues-t tolni (BB. King, Gary Moore, J.L.Hooker, Jimmy Page, stb)

Ez az Ibanez pont nem egy echte stratocaster a HSH hangszedőivel, attól ezzel is játszhatsz bluest, ha ez tetszik.

2017. márc. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy mindegy a márka, csak ez amiatt tetszett meg, mert kedvencem a kék szín és mindig is kék gitárt akartam, de nem feltétlenül ez a szempont. Tudsz ajánlani valamilyen konkrét típust hasonló árban? A Cort az milyen?
2017. márc. 3. 20:48
 3/10 Waff ***** válasza:
100%

Pedig a márka legtöbb esetben igencsak fontos tényező. Gitár választáskor is. Az hogy jó lesz, mert kék a színe és tetszik, még nem biztos hogy hangzásra is bejön. Persze fontos a kinézet, de fontosabb a hangzás, kényelem.

A Cort jó, megbízható márkának számít, van 1-2 szériája ami nem sikerült túl jónak, de attól eltekintve jó választás. De elektromos gitárnál nem csak a gitárodtól fog függeni a hangzás, hanem erősítő, kábel, esetleg effekt(ek)től is, szóval összetettebb dolog. Lehet a blues alapok, blues körök megtanulásához, kigyakorlásához célszerűbb, praktikusabb lenne egy akusztikus gitár.

2017. márc. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég sokféle gitárt használnak a blues zenészek. Az tény, hogy ezek közül nagyon sokan stratocaster-t használnak, de én egyáltalán nem jelenteném ki azt, hogy ez a legjobb a blues-hoz. Én azt javaslom, hogy vedd elő a kedvenc blues zenészeidet és nézd meg, hogy azokban a konkrét blues stílusokban, amiket ők képviselnek, milyen hangszereket,milyen márkákat használnak előszeretettel és ez alapján próbál meg dönteni. Másrészt menj el hangszerboltokba és próbálgass olyan jellegű hangszereket, amiket blues-hoz használnak sokan. Az is előfordulhat, hogy a kedvenceid alapján kinézel egy konkrét gitár fajtát, de neked az a gitár kényelmetlen lesz, nem esik kézre, stb. Pl. én telecaster-t használok (szintén főleg blues-ra) és a tele sokaknak kényelmetlen, de én szeretem.
2017. márc. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze,fontos a márka,csak azért írtam,mert Ibanezt néztem ki,de lehet más is.Cort-ot is nézegettem.

Az erősítő,kábel,stb. is fontos persze.

Köszönöm a válaszokat,elég sokat segítettetek!

2017. márc. 4. 12:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerős ilyet vett most. Meglepően jó bluesra és baromi olcsó.


[link]

2017. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez is jól néz ki,jó márka.Köszi az ötletet.
2017. márc. 4. 23:01
 8/10 anonim válasza:
100%
Harley benton b#zdmeg, ennél már nem nagyon van lejjebb
2017. márc. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Mikor volt utoljára a kezedben HB? Az utóbbi 3-4 évben a thomann nagyon ráfeküdt a minőségellenőrzésre és az egyik legjobb ár-érték arányú márka. Kevesebb a minőségi gond velük mint a Corttal vagy a Vintage-el amik meg nagyon leeresztettek az utóbbi időben. Lassan a Stagg Soundsation vonulattal lehet egy lapon említeni őket.

2017. márc. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget mindenkinek!

Cort Cr-100-as lett a gitár végül, nagyon tetszik és nagyon könnyű rajta játszani, szép hangja van, nem rezonál. Telecastert nem akartam, mert az nem tetszik formára, de ez a Les Paul kialakítás isteni. Nem mondom, hogy tökéletes, de nekem az előzőmhöz képest sokkal jobb, nem hangolódik el.

2017. márc. 13. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!