Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék venni egy akusztikus...

Szeretnék venni egy akusztikus gitárt. Milyet javasoltok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, életemben nem tanultam gitározni de nemrég rájöttem hogy legnagyobb álmaim egyike, hogy megtanulhassak. Úgy gondoltam, veszek egy akusztikusat amin megtanulok játszani, aztán majd egy komolyabb elektromosat (rock zene iránt érdeklődök jobban).

Mit javasoltok kezdő gitárnak? Sima akusztikusat szeretnék, jót, és azért ha van, elfogadható áron. Egy ismerősöm azt mondta, már 7000 Ft-ért is vannak jó gitárok, de hol? A környéken nincsen semmi hangszerbolt, az pedig nem lenne jó ötlet, ha netről rendelnék, igaz?

Köszönöm előre is!

14/l


2013. aug. 15. 00:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia szerintem ha rockot akarsz játszani akkor vegyél elektromosat 30-40 ezerért lehet jót kapni. 7000 Ftért valami tacskos sz@rt fogsz kapni de ha akusztikust veszel akkor fémhúrost vegyél 20ezerért már lehet kapni normálisat
2013. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát azt a hétezres dolgot szerintem is felejtsd el. Ha elektromoson szeretnél játszani a későbbiekben, akkor érdemes azzal is kezdened. Netről tényleg nem érdemes úgy venni, hogy semmi fogalmad sincsen az egészről, bár én kipróbálás nélkül egyáltalán nem vennék gitárt. Elektromosokból a használható tanulóhangszerek olyan 30 ezer körül kezdődnek újonnan, használtan kb 20-25k, de totál kezdőként használt gitárt venni azért elég merészség,úgy, hogyha nem tudod, mire kell figyelni. Elektromoshoz fog kelleni erősítő is, hogyha egy kis gyakorlóerősítőt szeretnél, arra is számolhatsz 10-15k-t. Ha a fémhúros akusztikus mellett döntessz, az is minimum 25-30k, ha használhatót szeretnél. Cort, Fender, Ibanez, Epiphone olcsóbb akusztikus gitárjai például egész jók.
2013. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy olyan lekesedéssel tudnál tanulni egy akusztikuson, ha az álmod az elektromos.

Egyébként szerintem felesleges ez a "Menj el és próbáld ki dolog", hiszen kezdő gitárosról van szó tehát nem igazán tudna különbséget tenni. Akkor már inkább vigyél magaddal egy hozzáértőt, mondjuk egy zenetanárt, de ne azt aki 7000-ért javasolt gitárt. :)

Egyébként nem hinném, hogy full rossz lenne a neten vásárolt, esetlen használt gitár, igaz hogy nincs rá garancia de kisebb a pénzügyi bukás is, mellesleg egész jó gitárokat lehet kapni használtan 30 ezerért. Cort, Ibanez elég kedvelt gyártók kezdők körében is.

2013. aug. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Nem feltétlenül az elektromos minden vágyam, de esetleg ha megy majd a gitározás akkor lehet, hogy átváltok. Ki tudja, még nem biztos. Csak utánanéztem, olvastam, kerestem, videókat néztem, és azt vontam le az egészből, hogy nehezebb elektromoson megtanulni játszani, és inkább egy kezdő gitárt javasolnak sokan. Ma benézünk egy hangszerboltba. :)

2013. aug. 16. 01:24
 5/11 anonim ***** válasza:
szia első válaszoló vagyok, szerintem elektromosan sokkal könnyebb játszani mert a nyak sokkal kézreállóbb. a netes dolog nem olyan rossz, az emberek biztos vigyáznak a gitárukra a legtöbb esetben, de elmész kipróbálod, megnézed nincs e széttörve, stb.
2013. aug. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vettem egyet. Antonio Martinez. Na de az a gond, hogy nagyon kicsi a kezem és megnéztem pár netes videót, és nem tudom úgy elhelyezni az ujjam a bundon mert nem ér el odáig. Ilyenkor mit tegyek?
2013. aug. 16. 19:36
 7/11 anonim ***** válasza:
mekkora a kezed? (csuklótól a középső ujjadig mérd)
2013. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6, 6,5 cm. De ahogy gyakorlom egyre jobban elérek minden húrt, csak van hogy hozzáérek a másikhoz is és akkor nem szól, nem úgy szól vagy "besípol".
2013. aug. 17. 14:37
 9/11 anonim ***** válasza:
rosszul tartod a kezedet az ujjaid merőlegesen áljanak a nyak foglapjával a hüvelykujjadat pedig a gitár nyakánál. de minnél többet gyakorolsz annál jobban megy sok sikert
2013. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2013. aug. 18. 02:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!