Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóhifi összeállítás ezekkel...

Autóhifi összeállítás ezekkel a dolgokkal?

Figyelt kérdés

Adott egy Alpine UTE 92 BT fejegység, ez a kocsiban van, az előző tulaj benne hagyta, viszont minden mást kiszerelt.


Kaptam ajánlatokat, és 18 000 ft-ért tudnék venni egy Hertz DSK 170.3 hangszóró szettet, ami még nem volt használva, szóval új. Lenne 20 000 ft-ért egy Hertz H420-a 4 csatornás erősítő, ami állítólag jó minőségű, kb 40-50 000 ft körüli új erősítők szintjét hozza. Szintén kéztől egy pár napot használt Hertz DBX 30.3 zárt mélyláda 24 000 ft-ért. Az erősítő 4 ohmon tud 2x75w-ot és 1x200 w-ot hidba, ami a mélynek lenne. A kocsi ajtói bitumenlapozva vannak. Kérdésem, hogy a felsorolt dolgok megérik az értük kért összegeket, illetve passzolnak egymáshoz?

Az én elvárásaim, hogy a gyári rendszertől szebben szóljanak, legyen egy kis mély hang is, de nem vagyok annyira mániás, szóval egy alap, viszonylag jó hangú rendszer legyen, ne olyan Sokol rádió szerű. Nem akarok döngetni, vagánykodni vele, csak zenét hallgatni vezetés közben. Még annyit, hogy van valami 9999 ft-os Gladen kábelszettem, azt tartozásba adták, és rajta van ára. Előre is köszi a válaszokat.


2017. márc. 8. 13:55
 1/6 JulesTS ***** válasza:

Nem rossz ez így, és az ára is jó. Ha minden jól működik, akkor jó hangú és hangos autóhifid lesz (főleg úgy, hogy az ajtók már szigetelve vannak). Az erősítő két csatornáját az első szettre, a másik kettőt meg hídba kötve a ládára. Egyedül talán a DSK 170.3-at cserélném egy kicsit jobbra. Mondjuk ilyenre:

[link]

Bár ez nem biztos, hogy befér kiemelő keret nélkül (nagy és mélyre nyúló mágnes miatt). A DSK 170.3 viszont lapos és a mágnese kicsi, azzal ilyen gondod biztos nem lesz...

Két sztereo RCA kábelre lesz szükséged a bekötéshez (nem tudom, hogy a Gladen szettben benne van-e mindkettő). Egyébként nem rossz az a fejegység sem, akár külön is hajthatnád vele a magas/mélyközép/mélyláda hármast, ha lenne még egy monoblockod a mélyládának, vagy egy 5 vagy 6 csatornás erősítő a 4 csatornás helyett, de ez szerintem már nem hozna annyi pluszt, hogy megérje a felárat...

2017. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Monoblock az nincs, ez a Hertz H420-as erősítő lenne a két elsőre, meg hídba a mélyre. Akkor megvehetem őket, jók lesznek? A kábelszettre az van írva, hogy 4 csatornás rendszerhez jó, és van benne piros + kábel, fekete - testkábel, 2 pár RCA, saruk, biztosíték ház biztosítékkal, meg egy kék remote kábel. Meg van itthon vagy 20 méter 4 mm-es hangszórókábelem, az az átlátszó burkolatú.

2017. márc. 9. 12:24
 3/6 JulesTS ***** válasza:
Igen ezek jok lesznek.
2017. márc. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erősítőnek nem árt, ha csomagtartóba, az oldalkárpit mögé teszem? Vagy ott nem tud szellőzni?
2017. márc. 9. 18:11
 5/6 JulesTS ***** válasza:
Azért nem árt, ha a levegő tud mozogni körülötte. Ha meghajtod az erősítőt, azért tud az melegedni (gyakorlatilag nagy hűtőborda az egész). Én nem raknám kárpit mögé...
2017. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor marad a hátsóülés hátlapja, oda ráfurom majd. Köszi
2017. márc. 10. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!