Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Laptop feltöltésére milyen...

Laptop feltöltésére milyen opciók vannak a vadonban?

Figyelt kérdés
Egy terméket keresnék amivel meg tudnám oldani a laptop töltését pl egy sátrazás közben.

2017. márc. 11. 02:43
1 2
 1/15 anonim válasza:
64%
Nagyon kell a laptop sátrazás közben...te milyen hülye vagy :D
2017. márc. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Tartalék akku (legalább 2!) , ... lábbal, vagy kézzel tekerhetős dinamós akku töltő, esetleg napcella.


Közben - (ha társsal mész és nem egyedül sátrazni), addig had menjen el egyedül ibolyát szagolgatni az erdő mélyére a tubica.

2017. márc. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A sátorban tényleg kockulni kell?

Hát egyébként:

- pótakksi

- töltés nagyobb akksiról (pl. autóakku)

- aggregátor

- napelem

2017. márc. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2017. márc. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elektromos rája.
2017. márc. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a rendes pc-met szoktam magammal vinni bringzásás közben egy qurva hosszú hosszabbítóval. Neked is ezt ajánlom, én megértem hogy a sátrazás első számú kelléke egy számítógép.
2017. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan munkával látom el a családomat kenyérrel ami miatt nem engedhetem meg, hogy ne legyen nálam a munkahelyi laptop, mert azonnal kirúgnak, még szabadidőmben is.


A laptopomnak pedig nem lehet kivenni az akkumulátorját. Autónk meg nincs.


Ezek szerint akkor nincs megoldás.

2017. márc. 12. 17:10
 8/15 anonim ***** válasza:
Kell lennie megoldásnak, villamosmérnökkel beszélj, vagy olyan fórumra írj, ahol sok elektronikához értő szakember van.
2017. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem kell autó, csak egy autóakksi.

Egy laptopakksi kb. 30-40 Wh

Egy kisebb autóakksi az kb. 500 Wh

Tehát elméletben kb. 10-15-ször fel tudod vele tölteni.

Egy takarékosabb laptoppal ez elég néhány napra, meg gondolom, ha sátrazol, akkor nem kell 0-24-ben a gép.

Csak mondjuk egy ólomakkumulátor az nem egy könnyű dolog, vándorlós sátrazáshoz nem ajánlanám. Li-ion akksi alkalmasabb lenne ilyen célra, csak az meg ekkora kapacitásban nem épp megfizethető kategória.

2017. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Ez nem is tűnik rossz ötletnek. Ami a súlyt illeti, talán motoros akksi még cipelhető lenne.


Esetleg invertert rákötni az akksira és úgy a laptop töltőjével tölteni? Vagy elképzelhető, hogy létezik olyan szivargyújtós töltő amivel lehetne tölteni a laptopot és ezt rácsatlakoztatni az akksira?


Sajnos annyira nem értek hozzá, de a merülő akksi miatti alacsonyabb feszültség miatt nem tehet kárt a laptopban?

2017. márc. 12. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!