Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért ad ki a meg nem pengetet...

Miért ad ki a meg nem pengetett húr hangot?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy ibanez gsa 60 gitárt.

Felfigyeltem, arra hogy amikor az összes húrt megpengetem, kivéve a legfelsőt (e) és ez után lefogom őket, a legfelső mégis szól de nem számottevően, de mégis elég alap zajt ad hozzá. Mitől lehet? A húrláb rezeg be és adja tovább a húrnak? De itt nem csak a legfelsőről van szó a többi is csinálja.

Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 24. 19:34
 1/9 Mojjo ***** válasza:
Ha a megpengetett hang(ok) felhangjai között szerepel az E, akkor normális jelenség.
2017. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rezonancia.

Próbálom más hangszerrel elmagyarázni.

Sokáig ezért nem volt élethű az olcsóbb digitális zongorák hangja, mert ezt nem tudták reprodukálni.

Egy zenei hang mindig tartalmaz felhangokat.


Vegyük mondjuk a ki c-t, benne lesz egy csomó felhang:

egyvonalas C

egyvonalas G

kétvonalas C

kétvonalas E

kétvonalas G

kétvonalas B

háromvonalas C

és így tovább.


Ha egy igaz zongorán némán lenyomod a kis G-t, és staccato megütöd a kis C-t, a kis G tisztán szólni fog, de inkább egyvonalas magasságban.

Amelyik digitális hangszer tudja ezt reprodukálni, kb. azt szabad megvenni, olcsóbbat nem.

2017. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, számomra elég idegesítő amikor az alsó húrokon játszom és ezzel párhuzamosan megy egy mély hang,egyébként fizikailag is rezeg a húr.
2017. márc. 24. 20:20
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez a jelenség teljesen normális, az én gitárom ezt néha a G húrral játsza el szólónál, meg kell tanulni mikor és le kell fogni, ha ez lehetséges.
2017. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 24. 22:03
 6/9 anonim válasza:
100%

Van erre egy sokkal egyszerűbb magyarázat, attól függetlenül mi minek a felhangja, harmonikusa, unokatestvére.... Ha nem tompítod a húrt, nagyon egyszerű oknál fogva, mivel rezeg az egész test, rezgetni fogja az összes többi húrt is.

Fogd meg a gitárt, és EGY húrt pengess meg nagyon erősen, aztán hirtelen tompítsd le azt az egyet.

Nem hogy egyet, de az összes többi 5 is hangot fog adni, és rezegni fog... Ez hol jobban hol kevésbé feltűnő.

Ennyire egyszerű a magyarázat, nem kell túlbonyolítani.

Így működik egy gitár:)

2017. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
És igen ahogy az utolsó előtte írta. Ez vagy annyira elhanyagolható hogy játék közben nem jön ki. Ha meg igen, az már játéktechnika kérdése, hogy tudod kezelni.
2017. márc. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Persze,hát szólónál a többi húrt le kell tompítani,ez a gitározás technikája,sok gyakorlás után nem lesz ezzel gond.
2017. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kettővel előttem szóló tökéletesen leírta a problémát!
2017. márc. 26. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!