Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van annyi féle sebességű...

Miért van annyi féle sebességű SD kártya? Ezek nem azonos technológiával készülnek? Mi a különbség a technológiában? Megy egyáltalán hogyhogy ugyanabba az eszközbe bele lehet tenni 128Mb, de akár 128GB-ot is.

Figyelt kérdés

2017. márc. 30. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A 128MB az regebben keszult egy masik geppel, a 128GB-os az uj gepekkel a tegnap.
2017. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 |Orfeusz| ***** válasza:

A merevlemez is ugyanaz a technológia már vagy hatvan éve, mégis gyorsabb lett, és ezerszeres kapacitású.


Flash chipekből is gyártanak újabbakat és újabbakat, különböző vezérlőkkel, különböző felépítéssel, stb.

2017. márc. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az SD kártya 18 éve jelent meg.

Az SD kártyában lényegében egy mikroszámítógép van. Ezt a mikroszámítógépet ugyanúgy fejlesztették évről-évre, mint pl. a PC-ket. Úgy, hogy visszafelé kompatibilis legyen.


A pendrive ugyanez.

2000-ben egy 32 MB-os pendrive gigantikusnak számított és több tízezrekért juthattál csak hozzá. Ma meg gombokért utánadvágnak egy 8 gigásat.

Mégis mindkettőt bedughatod éppúgy egy 20 éves PC-be, mint egy mai csúcskategóriás gépbe.

2017. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen én ezt értem, csak annyira nehezen tudom elképzelni, hoyg olyan kis helyen ilyen sok nagyságrendnyi lehetőség van a variációra és a fejlesztésre, plusz, ha van valami technológia, akkor szerintem zt könnyen lehet optimalizálni és utánna már gyökeresen új technológia kell, másrészt aszabvány megkötés is, lehet hog ykitalálnak valmi sokkal kisebbet, de a stabvány miatt igazából nem lehet optimálisan megcsinálni
2017. márc. 31. 10:55
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az SD kártyában lényegében egy mikroszámítógép van"


:-D mikro mi?

2017. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!