Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Dvd lejátszó hdmi kábellel a...

Smartinnyo kérdése:

Dvd lejátszó hdmi kábellel a tévéhez kötve. Kép van HANG NINCS! Miért? Megoldást kérnék szépen, mert házimozi is van a dologban. /részletek lent/

Figyelt kérdés
Tehát van egy Samsung smart tévém, egy dvd lejátszóm amin van hat (5.1) kimeneti csatlakozó, scart, meg piros-fehér-sárga kimenet. A hdmi-t említettem, azzal van összekötve a tévével. Van egy régebbi házimozi hangfalszettem, amin van hat (5.1), plusz kettő (fehér piros) bemenet. És van egy fehér-piros kábelem, ami jó a hangfalakhoz, hisz ez volt mellé, ami kizárásos alapon a dvd lejátszó piros-fehér-sárga kimenetijéből elgoglalja e helyeket (természetesen a sárga kivételével. Így a dvd lejátszó átadja a hangot a szettnek, ami szétküldi 5.1-be, ezzel nincs gond. Azt nem értem, a hdmi kábel hogy a francba csak a képet adja a tévének, a hangot nem?! Tudtommal viszi mindkettőt! /A setop box szintén hdmi-vel csatizik a tévéhez, kép is hang is van./ Próbáltam scart kábelell, de hang akkor sincs, csak a képminőség lett pocsékabb, lévén a tv felbontása miatt, oda kell a jobb átvitel. A piros-fehér-sárga kábel nyilván azért nem játszik itt, mert a dvd lejátszón foglalja a hangkimenetet a hangfalszett (a képminőséget nem is említem, hár ez most amúgy is mellékes). Szóval ha kikapcsolom a hangfalakat, bámulhatom a néma dvd filmet a tévén... Mindez nem csak emiatt gáz, hanem azért is mert sajnos megsérülhetett a center hangsugárzó kábele, így pont középről nem szól hang, és a tévé amúgy is klassz hangja szemből baromira hiányzik!! Tisztelettel hozzáteszem mindehez, hogy tegnap este hét órától hajnal fél négyig kínlódtam eredménytelenül, átnézve, bekapcsolva, kipróbálva a FELLELHETŐ ÖSSZES beállítási opciót a dvd és a tévé menüjében!! És már nincs tovább, nem tudok erre a helyzetre sem magyarázatot, sem megoldást. Kérem szépen segítsen nekem valaki! Hálásan köszönóm előre is.

2017. ápr. 8. 12:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!