Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Internetes rádiót vásárolnánk,...

Internetes rádiót vásárolnánk, melyiket válasszuk?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk melyiket válasszuk, segítenétek?


Egyelőre ezek között nézelődtünk: [link]


Nem tudjuk más gyártóknak vannak-e hasonló termékei.


Előnyös lenne odahaza, ha nem kellene egész nap a számítógépet járatni, ahoz hogy hallgassuk a rádiót. Ezek vajon az internetről a magyar rádió csatornákat is elő tudják keresni, vagy pedig valahogyan manuálisan kell bevinni az internetes URL-t? Pl karcfm.hu esetén ilyen az URL: [link]

Ezt vajon hogyan találja meg?


Leginkább a katolikusradio.hu-t a lanchidradio.hu-t és a karcfm.hu-t szeretjük hallgatni az MR1 Kossuth rádió mellett valamint a Civil Rádiót is. Ezek bejönnek?


A DAB+ is jól jöhet lassan, reméljük hogy a keleti országrészben, ahol mi lakunk elérhetővé vállnak hamarosan a digitális rádió adások. Illetve amikor nincs wifi (pl kint vagyunk a kertben) akkor ezt hallgatnánk, már ha van rajta adás. Továbbá mindenképpen olyat szeretnénk, amire USB pendrive-ot is lehet csatlakoztatni vagy esetleg memória kártyát, és akkor pl hangoskönyveket, vagy youtube-ról lementett TV illetve rádió hangtárából kimentett korábbi rádió műsorokat is meg tudnánk hallgatni (pl Lecsó).


Az ott látható rádiók között vannak egész testes, vaskos darabok is, nem tudjuk ez minek köszönhető, talán utazáshoz nem éppen idális ha túl nagy. Illetve némelyiken két hangszóró is látható míg másokon csak egy, ez azt jelenti hogy az nem stereo hanem csak mono?



2017. ápr. 8. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Én egy alternatív megoldást javaslok, ha nem érdekel, hagyd figyelmen kívül.


Ezek a rádiók és még rengeteg más, jól vehetők egy okostelefonnal. A kihangosítás pedig megoldható egy külső hangszóróval, vagy bluetoothon vezeték nélkül is. Én így hallgatok netes rádiókat, ezért írtam le. Így remekül megoldható a hangoskönyvek, vagy zene hallgatása is, jobban is kezelhetőek, mint a pendriveról lejátszás esetén ezekkel az internetes rádiókkal.

A DAB meg egyelőre nem úgy néz ki, hogy elterjed.

2017. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen, ez igazán hasznos észrevétel. Meggondoljuk, nekünk ugyanis még okostelefon sincs egyelőre, azt is most készülünk venni.
2017. ápr. 8. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdésbenn szereplő dolgokra egy otg képes tablet volna a legjobb, olcsóbb volt és többet is tudna
2017. ápr. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És mi is az az OTG?
2017. ápr. 10. 01:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kis kábel segítségével pendrive is csatlakoztatható hozzá, mivel ez is benne volt a leírásban, hogy kell.

"Továbbá mindenképpen olyat szeretnénk, amire USB pendrive-ot is lehet csatlakoztatni vagy esetleg memória kártyát"

2017. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jah igen, közben utána is tudtunk nézni, de az a tablet fogja a DAB+ digitális rádió adásokat is? vagy ehez is egy USB adaptert kellene hozzá csatlakoztatni?
2017. ápr. 10. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy OTG-képes tablet, vagy szintén OTG-képes okostelefon lenne a megoldás.

Netrádió nagyon-nagyon drága, nem éri meg (véleményem szerint).

Tablet és telefon DAB-et nem fog tudni venni, de tényleg nagy kérdés, hogy mikor terjed el a DAB, kísérleti adás Budapesten és környékén már régóta van, fogalmam nincs mikor tervezik más országrészek bekapcsolását is.

Nem tudom, ilyen rádióhallgatás mennyire meríti le a mobiltelefont/tabletet, ez persze függ a készülék típusától és akkumulátor teljesítményétől.

Ha a ház kert felé eső részébe helyezed át a router-t (vagy oda is veszel egy Wi-fi router-t), jobban jársz mint a túlárazott netrádiókkal.

Gondolom mindenképpen olcsóbban jönnél ki.

Véleményem szerint a DAB rádió-készülékek nem igazán terjednek, nem lehet tudni mikor indul be a DAB sugárzás.

Mobiltelefon/tablet vásárlása esetén nézd majd meg a TuneIn Radio alkalmazást, egész sok platformot támogat és a felvétel funkciót is tudja.

Adott ponton megállíthatod az adást, majd később lehet folytatni ugyanazon ponttól a hallgatást ahol félbeszakítottad, tud ilyet is, tapasztaltam.

[link]

Itt megnézheted, milyen platformokra érhető el.

2017. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!