Hogy lehet ez 600 W? Ilyen kábellal?

Figyelt kérdés

Még ha darabonként 300 W is, akkor se értem, hogy a passzív hangfalhoz ilyen vékony kábelen hogy mehet 300 W, sőt a felvettnek többnek is kéne lennie, nem?


[link]


Fogalmam nincs ugyan, hogy hány V-on működik, de akármennyi is legyen, egy ilyen 0,5-ösnek kinéző kábel biztos hogy nem bír el 300 W-ot (12 V-on mondjuk legyen kb 25 A, a 220 tuti nem megy át a másikra RCA-val, azaz kizárt, hogy elég legyen egy ilyen vékony vezeték).


Mi a véleményetek? ez akkor ismét valami kábítás és pl ebből a kábelből kiindulva, jó esetben 10 W-os a hangfal?



2017. ápr. 9. 10:01
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
600W az legfeljebb a zenei csúcs. A 230-as kábelnél 150VA-t ír (nagyíts rá a 3. képen) teljesítményfelvételnek. Ez alapján olyan 2x40-50W lehet valójában.
2017. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesítményfelvétel 152VA, ott van a hátulján.

Ez a "600W" vacak kb 2*40W RMS, nagy jóindulattal.

2017. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hangzatos számokkal, pocsék minőséggel 40e-ért. Sehogy sem tud annyit még a 150VA is nagy hazugság lehet szerintem. Nagyjából 2x30w amire én itt gondolok.
2017. ápr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagy nehezen értelmeztem, mire vonatkozna a kérdés. Megosztom. Ez egy sztereó rendszer, az egyik hangfalban van az erősítő, a másik csak passzív hangsugárzó, ami egy valóban vékonyka kábellel csatlakozik az aktív hangfalhoz(a kis sárga RCA-val a végén). Na erre vonatkozik a kérdés.

[link]

A válasz pedig az, hogy a megadott teljesítmény természetesen egy kamunak mondható adat, semmiképpen sem tartós, szinuszos, vagy akár zenei teljesítmény, aminek lenne értelme és arra a valós teljesítményre a kis "madzag" bizonyára bőven elegendő.

2017. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

értem, de akkor ahhoz a bizonyos 150 VA-hez hogyan aránylik a zenei teljesítmény?

vagy ez valami standard, hogy a 2x50W ténylegeshez 600 W zenei tartozik?

2017. ápr. 9. 14:19
 6/10 A kérdező kommentje:

komolyan az ember esze megáll. nézem a műszaki adatokat más termékeknél is, a rádiós mikrofonra ezt írja:

VHF (500-900 MHz között) .... nem azért de ez mióta VHF?

vagy honnan a frászból szedik ezek az infóikat? a tljesítménybe már bele se merek gondolni.

2017. ápr. 9. 14:21
 7/10 anonim ***** válasza:

"vagy ez valami standard, hogy a 2x50W ténylegeshez 600 W zenei tartozik?"

Azért írnak nagyobb számot rá, mert az emberek akkor jobban veszik

2017. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor tanuljátok már meg végre, hogy az electronic-star.hu a kínai cuccok leg-leg-legaljának a gyüjtőhelye. Itt semmit sem szabad venni, minden hazugság. Ekkora kamukat az alibaba.com-on nem olvasol.
2017. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

" honnan a frászból szedik ezek az infóikat2


A gyártótól. Például a hangfalon: "Made in China"...

2017. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 monakritika ***** válasza:
Max darabonként a benenő teljesítmény 40 watt. Igaz talán maxon kihúzól belőle egy 80 at de többet ne várj. és amúgy lehet hogy a kábel elírná a 600wattot mert a 600w egy frekvencián = 60volt amit pedig szinte mindegyik kisseb kábel elbír. És meg ne próbáld megvenni!
2017. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!