Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért recsegnek a hangfalaim?

Tiblz kérdése:

Miért recsegnek a hangfalaim?

Figyelt kérdés
Vettem egy pár Magnat Monitor 990 front hangfalat, kipróbáltam végfokkal, tökéletesen szólt, de mikor át kötöttem a Videoton RA 6363 S 2 csatornás 40W-os erősítőmre, kis idő elteltével félhangerő felett a basszussal teli zenéknél mindkettő hangfal mélyközép és magas sugárzói recsegnek. Mi lehet a probléma?

#hangfal #erősítő #Hang-rendszer
2017. ápr. 13. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Kontaktus hiba szokta okozni.
2017. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam rá, de az erősítőnél már lehetetlen szinte megoldani az aux kábel tökéletességét, mert ilyen csatlakozót utoljára 10 éve láttam piacon valami lomosnál. De a sugárzók biztos nincsenek leégve? Mert a mély nem csinálja csak a mély-közép és a magas.
2017. ápr. 13. 19:02
 3/4 Zzzoli ***** válasza:

A Videotonoknál a modulok tűs csatlakozója volt nagyon gyakran kontakthibás, főleg ennyi idő után.

Vedd ki a végfokmodulokat, a tűket polírpapírral csiszold meg, a modul anya csatlakozóit pedig 1mm es csigafúróval, kézzel, úgy hogy a csigafúróra ráhúzol valamit hogy kézzel tudd tekergetni, majd minden egyes lyukban megpödörgeted.

Ha ez megvan, akkor még a lemezeket egymás felé össze is nyomhatod kicsit csavarhúzóval.

A videotonnál a némító fet is tudott galibát okozni a végfok bemenetén, azt akár ki is veheted mindkét végfokból, attól szólni fog.

2017. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Még annyi lenne, hogy át kötöttem egy ásik végfokra a hangfalakat. Azal viszont már csak az egyik magas sugárzó recsegett. A baloldali. A jobb oldali tökéletesen szól vele. Esetleg a bal oldali magas sugárzó meghibásodott? Vagy más probléma van?
2017. ápr. 14. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!