Érdemes-e ma egy 4k tv-re beruházni?

Figyelt kérdés
Most vált aktuálissá egy új tv vásárlása számomra egy régi katódsugarasról és nem igazán tudom, hogy érdemes-e full HD helyett 4k felbontásút választani. Van-e, vagy lesz-e a közeljövőben annyi tartalom, amiért megérné a plusz költség?

2017. máj. 1. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Mire eljön az idő, hogy lesz elég tartalom és tömeg termék lesz, addigra a tv-k ára is lefog menni.

2017. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a TV adók jelentős része még FullHD-t sem tud, így felesleges. Persze ma már egyre több adó nyomat HD minőségben, de a 4K még messze van. Szóval hiába 4K a TV, ha a műsor csak HD, vagy még az sem. 4K tartalom meg van persze, csak nem annyira olcsó egy 4K Blu-ray film, olyan 10.000 Ft körül mozog, és nincs is túl nagy választék még belőlük.


Elég a FullHD TV még.

2017. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Felesleges, egy mai LCD tevenek nem a felbontás a problémája, így a felbontás növelése nem fog jobb képet eredményezni
2017. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Konzolok terén jó a 4K TV, mert azok képesek a 4K-ra, de egyébiránt csak pénzkidobás. Hozzá nem értő körökben mondjuk jól lehet vagizni vele, de aki ért hozzá, az egyből tudja, hogy te vagy nem értesz hozzá és beetted a marketinget, vagy pedig ezáltal szeretnél valaki lenni. :D
2017. máj. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szerinten igen csak arra figyej , hogy ne gagy kinai kópiat vegyél pl képzeld el hogy egy ilyen "kópia" cég párbeszédét "kelene valami úly van ötlet..., inkáb kopizúnk ...", de vanak már jó minőségű 4K tv ék mi egy philips 43PUS6501/12 4K smart tv vetűnk 160.000 FT ért aztan egy honapra rá csak ugy random megnéztök ahol vetük és 130.000 re ment le ja és a az eredeti ára előt 200.000 FT onan ment le elöször 160.000 aztán pedig 130.000 FT ra szerintem ha megnézed ( média márk) akor talán még 96.000 re lement , sok sikert stúrkolok hogy minden úgy menyen ahogy tervedted
2017. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogyazaaaaaa :) ez nagyon durva volt :)
2017. máj. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Tudom hosszú bár azért meglehet érteni
2017. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, műszaki cikkbe beruházni nem érdemes semmilyen formában! A műszaki termékek nem értékőrzők, ráadásul olyan tempóban fejlődnek, illetve dobják piacra, hogy folyamatosan cserélni kelljen újabb és újabb típusokra.

Kinek, mi éri meg, az teljesen egyéni, a saját pénztárcájához kell mérnie.

Amennyiben eredeti filmeket vásárolsz, úgy valóban nagyon költséges az új technológia követése. Ez érvényes volt pár éve a HD, Full HD, 3D filmekre, jelenleg pedig a 4K felbontásúakra. Ha megtudod oldani "okosban", akkor mindenképp érdemes jó tévét venni!

Teljesen mindegy, milyen új tudással bíró készüléket szeretnél, az olcsóbb húsnak, mindig híg a leve. A valódi tudást mindig a drágábbakba teszik bele. (Ha nem lenne különbség a 100-150 ezer forintos és az 500.000 - 1 milliós készülékek között, miért nem ugyanannyiért adják?)


Sokan mondják, parasztvakítás a 3D, vagy most a 4K, sőt amikor megjelent a HD arra is sokan dobáltak sarat.

Az ilyen önjelölt "szakértők" általában megveszik a legolcsóbb terméket, majd az alapján alkotnak véleményt.


Ne másokra hallgass! Ha belefér anyagilag és jónak tartod, akkor neked megéri.

Természetesen, tartsd szem előtt a tévézési szokásaidat. Mire szeretnéd használni az új tévét? Háttér-tévézésre, napi 10 perc bambulásra, esetleg DVD lejátszóból filmnézésre, netán VHS videók végigszenvedésére. Vagy HD adást néznél kábeltévén, Blu-Ray lejátszóval kívánsz minőségi filmeket megtekinteni, netán számítógépről házimoziznál letöltött filmekkel, esetleg 3D filmeket néznél. De ott van az online filmnézés lehetősége is.


Mennyire drágák az eredeti HD Blu-Ray, 3D és 4K Blu-Ray filmek? Családosan elmegy az ember moziba, akkor sem ússza meg olcsóbban, de ott ezért a pénzért egyszer nézheti meg, míg lemezen ezerszer. (persze, letöltve mindegyik még olcsóbb)

2017. máj. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

90.000 forintos tévétől ne várj csodákat!

4K tévét fél millió alatt nem érdemes venni. A nagy átlagnak bőven megteszi a HD tévé, a helyi vegyesboltból.

Az anyátok közt, a Jó barátok, a sok hülye valóságsóhoz, a mulatóshoz, az Izaura tévéhez nem kell 4K tévé. De a tescoban vásárolt dvd lemezekhez sem! Ráadásul a kerámiamedve, az asztali lámpa sem áll meg az 1-2 centis tévé tetején, a csipketerítő pedig belelóg a képbe. :-)

2017. máj. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket. A végén csak kikupáltam magam a témából. Rájöttem,hogy jelenleg még nem éri meg (sajnos). Beértem egy 50" fhd-vel. Időközben az is kiderült, hogy ennél egy 15-el nagyobb uhd kellene, hogy az ágy-tv távolságban teljesen ki lehessen élvezni a tűéles képet. Az azért már nem fért a büdzsébe. Úgy döntöttem, majd ha a bl-t nem 1080i-ben, hanem 4k-ban fogják adni itthon, majd beruházok, de ezt se fél lábon fogom kivárni. :D
2017. máj. 20. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!