Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van olyan program ami képes a...

Van olyan program ami képes a DVD hibás részeit "kijavítani"?

Figyelt kérdés
Van 1 DVD filmem, amire nagyon nagy szükségem lenne de megette az idő vas foga, és 1 része a discnek sérült. Van olyan e olyan program ami képes kiolvasni a meglévő adatokat, és 1 ISO file-t létrehozni az adott DVD ből? Ha igen kérlek titeket részletes leírást adjatok a használatához mer suta vagyok ehez :/

#cd #DVD #recovery #bad sector #hibás DVD #rossz dvd #DVD bad sector
2017. máj. 31. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs
2017. máj. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hallottam valami olyan programról, amit így hirdettek, de az igazi megoldás az lenne, ha keresnél egy olvasót, ami talán tudja olvasni még. Nekem van egy régi MSI CD-íróm, az ilyen szempontból egyedülálló volt. Tudta rendesen olvasni az olyan CD-ket is, ami más lejátszóban ugrott. És nem is fagyasztotta le a rendszert soha, mert nem próbálkozott az olvasással a végtelenségig, ha valami hiba volt, hanem megpróbálta egyszer-kétszer olvasni, aztán ha nem ment, akkor kulturáltan kiírta, hogy nem tudta olvasni és kész.

Régebbi, jó minőségű olvasók között keresgélj, azok nem olyan szemétrevalók, mint a mostaniak és minél lassabbak, annál jobb.


De a legegyszerűbb lenne máshonnan beszerezni újra a filmet.

2017. máj. 31. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy vannak mechanikai helyreállító dolgok, beteszed a lemezt az meg a rossz felületet lecsiszolja vagy vmi ilyesmit csinál vele, utána már tudja tán olvasni, én csak hallottam erről.
2017. máj. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. én is néztem sok programot, a DVD descrypter tűnt eddig a legnormálisabbnak de azzal se boldogultam el. megpróbálom a régebbi olvasóimmal van itthon 1-2 hátha :). a Film beszerzése azért lehetetlen, mert az ELMŰ csinálta valamikor a kőkorszakban, és a munkavédelemről szól. persze ha valaki tudja honnét lehet megszerezni akkor innentől őt hívom istennek. ameddig pedig isten nem száll le közénk addig marad a próbálkozás a különböző programokkal.
2017. máj. 31. 11:37
 5/8 Takysoft ***** válasza:
100%

Vannak lehetőségek, ilyen visszamentős szoftverek pl...

Google: data recovery dvd


Előtte esetleg érdemes lehet megpolírozni egy picit a lemez felületét. Erre is vannak házi praktikák, de egy optikus jobb munkát végez.


Ha extrém fontos a dolog (pl beszerezhetetlen családi videó), akkor meg bízhatod a dolgot professzionális adatmentőkre is. (Kürt Kft pl nagyon híres)

2017. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Any Reader (magyar nyelvű is, és megtalálható a NET-en, Portable, (telepítést nem igénylő) verzióban is!

egy próbát megér...

[link]

kimented a menthető DVD anyagot a HDD-re, majd bármelyik ingyenes ISO-fájl létrehozó alkalmazással (pl. Portable Folder2ISO HUN, /1.07MB ) konvertálod.



ha, ezzel sem megy felejtsd el!

2017. máj. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
költeni nem szeretnék rá, annyira nem fontos... de mint mondtam ez 1 hasznos videó anyag lenne, nekem van annyi eszem hogy raidelt HDD-n van mindenem ami igazán fontos... ez a videó kimaradt a sorból, kipróbálom azt amit a felettem kommentelő ajánlott. Érdekelne az a házi praktika amivel kicsit meg lehetne polírozni a felületét, hátha több adatot tudnék kinyerni róla ^^
2017. jún. 1. 01:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a mobilos boltokban kapható polírozó paszta is jó lehet, de csak óvatosan.
2017. jún. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!