Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri használtan cserélni...

Megéri használtan cserélni processzort és videókátyát?

Figyelt kérdés

Cserére érett a számítógépemben a processzor ( Intel core 2 DUO E7600 van benne ). Utána néztem és már egy i3-as 30 ezer forint, de ha még cserélek egy winchestert ( 1 tb-osra ), illetve egy videokártyát, 60-70 ezer forint alatt nem jövök ki.

A kérdés: megéri használtan, olcsón venni processzort és videókátyát?


( Winchestert már megrendeltem, így ez mindenképpen új lesz. A kérdés csak a videókátyát és a processzort érinti. Előre is köszönöm a segítséget. )


2017. jún. 10. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már i3-ra cserélsz akkor alaplapot is kell venned.
2017. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1# köszönöm a figyelmeztetést. És alaplapot, processzort, videokártyát megéri használtam venni?
2017. jún. 10. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire használod a gépet, de a core2 duo-t első körben meg lehet próbálni egy használt core2 quad-ra cserélni, vagy volt egy széria Xeon ami (kis barkácsolással) kompatibilis azzal a foglalattal, és bontott szerverprocit ebay-en fillérekért szerezhetsz.

Esetleg ezt tudom még neked ajánlani.

Az, hogy a használt i3+lap+memória+VGA kombót érdemes e, az csak az ártól függ, de ez már szinte teljes upgrade, amivel akkor lehet érdemes lenne várni, és (legalább az alaplapot) új alkatrészre cserélni.

Igazából a használt CPU vásárlást sosem tartottam rossz ötletnek, egy normálisan használt intel még nagyon sokáig szolgálhat egy konfigban (akár egy leselejtezett xeon egy otthoni pc-ben).

2017. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!