Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Örököltem 6000 db bakelit...

Örököltem 6000 db bakelit (vinyl) lemezt. Szeretném őket hallgatni, mit kell vennem hozzá?

Figyelt kérdés
Elég hozzá egy analóg bakelit lemezlejátszó meg egy sima mezei hangfal?
2017. jún. 24. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Lemezjátszót, erősítőt, hangfalakat

Ezek, ha középkategóriát szeretnél, kb. 100 000 Ft-ba kerülnek. Darabonként.

2017. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
muszáj hozzá az erősítő is?
2017. jún. 24. 19:20
 3/4 A kérdező kommentje:
nem lehet sima jack dugós bakelit lemezlejátszót venni?
2017. jún. 24. 19:25
 4/4 TR75 ***** válasza:
100%

Ha van hifid, aminek van RCA-bemenete, akkor csak a lemezjátszó kell, meg egy előerősítő (RIAA korrektor).

Nekem nagyjából 10000 Ft beruházást jelentett, vettem használtan egy Pioneer PL-200-as lemezjátszót (oké, azt elismerem, hogy nagyon jó vétel volt), meg egy RIAA korrektort, a hifim már adott volt, összekötöttem őket és már szól is.

Nem kell százezreket költeni rá (csak ha audiofil-bolond vagy).

Ha olyan lemezjátszót veszel, amiben benne van a RIAA korrektor is, akkor egyszerűbb a helyzet, mert egyszerre kapod a kettőt.

Érdemes szétnézni bizományikban és aukciós oldalakon.

De az fontos, hogy a RIAA korrektor kell, különben nem lesz nagy élmény a hanglemez.

2017. jún. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!