Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem szól úgy ahogy...

VenoxPC kérdése:

Miért nem szól úgy ahogy elvárom a két hangfalam, az erősítőmmel?

Figyelt kérdés
Nemrégiben beruháztam egy Castone CPA 500B végfokra. E mellé, a régi időkröl van 2 db hangfalam. Mindkettőben, egy SAL SB4050 típusú mélysugárzó van. A magasakat nem tudom pontosan, de most nem is ez a lényeg. Tudom tudom, SAL így fos, úgy fos, ne is részketezzük. Annó erre volt pénz. Ezeken kívül, rendelkezem egy Numark Mixtrack Pro III-mas DJ Kontrollerrel. A kérdésem pedig: A Castone előtt egy 2x50w-os videoton fisfos erősítőm volt. Sajnos a Castonnal sem úgy szólnak a hangfalak, ahogy kéne, és ennek okáért teszem fel a kérdést, mi lehet a gond. Gondoltam arra, hogy mivel nincs se keverő, se equalezer a készletben, ezért nincs mi úgymond előerősítse a jelet, ezért nem kap elég szuflát a végfok. Magyarul a végfokhoz, nincs előfok. A másik, hogy mivel a két ratyi SAL-t le akarom cserélni, tudnátok ajánlani, a fennt említett végfokhoz valamiféle mélyhangszórót? Üdv! (Ui. : A Castonra sem várok kritikát, tudom hogy kicsi a csillapítása stb. ;) )

#Videoton #CPA500B #Numark Mixtrack Pro III #SAL SB4050 "300W" 8OHM
2017. júl. 7. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Keverő mindenképp érdemes lenne a végfok elé. A SAL SB4050 a maga nevében nem volt rossz hsz, csak nem érzékeny, amolyan hifi szint. Mostanság a Master audio PA és a komolyabb LSN szériát tudom ajánlani a célra ha hangszórót váltanál. Legtöbb végfokra ráírják egyébként hogy Frekvenciamenet (-3dB töréspont) 5 Hz - 45 kHz valójában vágják az alsóbb tartományokat, próbáld majd ki egy hifi erősítővel és a végfokkal teljesen más lesz a végeredmény. Persze nem biztos hogy mind ilyen, max jellemző. :)
2017. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyonszepen koszonom a valaszod, legyen szep napod.
2017. júl. 8. 00:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Numark Mixtrack Pro III rendelkezik eq-val.

Ott a master potid amivel megfelelő jelet küldhetsz a végfoknak.

2017. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az elsőtöl kérdezem, hogy a Master Audio LSN Szériának a nagyobbik 15"-os, vagy a kisebbik 12"-os hangszóró lenne jobb? Illetve 4, vagy 8 ohm? :D 4 Ohmon ugye valamivel többet tud a Castone. Köszi előre is.
2017. dec. 13. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:
LSN de már van újabb SS széria is érdemes meglesni mennyivel másabb, szerintem 4 Ohm mellett mindenképp erősebb a Castone végfok. Szerintem 15" tudnám ajánlani ha sub / mélyhangok megszólaltatása a cél.
2017. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :3
2017. dec. 13. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazán szívesen ezek a hangszórókból bármelyik teljesen jó, lehet akár 4 vagy 8 ohm, én is erre fogok lassan váltani. Nekem egy 12" -os expo hornom van kellemesen duruzsol kültéren is. https://www.youtube.com/watch?v=bOCT5GarlcA mondjuk az új szerintem valami Cerwin Vega 18"-as copy lesz szintén tölcséres.
2017. dec. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!