Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem egy Playstation 3-at....

Vettem egy Playstation 3-at. A HDMI kimenetét használtam egy RGB átalakítóval. (RCA helyett). Levágta a Fí-relét ahogy a TV-hez ért és azóta halott a HDMI kimenet. Mi volt a gond?

Figyelt kérdés

Mi volt a gond?A nem megfelelő kábel vagy a földpotenciál különbség a kábel tv antennája és a PS3 között?Ilyen kábelt használtam RCA helyett.

[link]



#PlayStation #RGB #fölpotenciál
2017. júl. 4. 09:04
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
A kábelhez mit ígért a kicsi kínai, hogy mit fog tudni? Mert gyakorlatilag esélytelen, hogy csak egy kábel, ami nem fog digitális jelet analógra kódolni. Aztán ez az összevissza kötözgetés gyakorlatilag bármit hazavághatott. Nem a földpotenciállal volt gond, hanem azzal, hogy nem tájékozódtál a lehetőségekről a felelőtlen dugdosás előtt.
2017. júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A HDMI transzmitter ment tönkre a PS 3-ban.

Ha a PC-t kötöm RCA kábellel a TV-hez akkor is ezt csinálja.Csak a videókártya ott nem romlott el.

2017. júl. 4. 09:34
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Szóval: ezt a kábelt nyugodtan kidobhatod a kukába, kb annyit ér. Ugyanis a HDMI-n CSAK digitális jel van, az RCA meg "valamilyen" analóg jel lesz. Mivel nincs átalakítás, így semmit sem ér az, hogy mi hová van kötve. Gyakorlatilag csak eszköztönkretételre jó. De ha vannak még tönkretennivaló, fölösleges dolgok otthon, akkora hajrá, folytasd csak. A videokártyával szerencséd volt, hogy nem ment tönkre, esetleg komolyabb az emberi hülyeség elleni védelme.

A tényleges átalakító itt kezdődik:

[link]

(ha rákeresel a HDMI RCA konverter kifejezésre, akkor rengeteg olyan találatot kapsz, amivel analóg jelforrást lehet digitális bemenetre kötni, neked a fordított felállásra van szükséged)

Ez TÉNYLEG megcsinálja a digitális HDMI jel analóg jellé történő átalakítását, amit NEM 3db kábel összevissza kötözésével lehet elérni.

2017. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!