Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi szobai erősítős TV-antenn...

Régi szobai erősítős TV-antenna használható FM-rádiózáshoz?

Figyelt kérdés
Van egy mini hifi-m, aminek van antennacsatlakozója. Most nem tudom kipróbálni, mert eredetileg csak egy lyuk volt ott, ha jól emlékszem, arra szereltek egy (talán) BNC-csatlakozót, amin most egy olyan átalakító van, amibe koax anyát kellene dugni... Lakótelepi lakás, régen volt helyi kábeltévé, amihez két fali aljzat volt, egy anya a tévéhez, és egy apa a rádióhoz(?), de ezzel nem működött, nem lett jobb a vétel.
2017. júl. 9. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Az FM URH (VHF) sáv 87,5 - 108 MHz-ig terjed.

[link]

(mi az 1. ITU körzetben vagyunk)


A TV-csatornák meg más sávban vannak:

[link]

2017. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak a szobai antenna nem fedi le az FM-sávot is.
2017. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. #2: Nem hiszem, nem jelzik.

Azt tudtam, hogy elég messze vannak egymástól a frekvenciatartományok, csak azt nem, hogy az antennák ezekre vannak hangolva, és nem általánosak. Ezek szerint rádióantennát kell keresnem, ha létezik ilyen egyáltalán.

2017. júl. 9. 13:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy van egy csomó, és már rég vehettem volna, marha jó...
2017. júl. 9. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!