Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem olvassa a cd lejátszóm a...

Nem olvassa a cd lejátszóm a lemezt, csak pattog, de azt kiírja, hogy hány perces a lemez. Sony CMT-EP404 az érintett készülék. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2017. júl. 30. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha egy lemezt sem olvas, akkor valószínűleg az olvasófej hibásodott meg.


Remélem segítettem! :D

2017. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Jelenleg egyetlen lemezt sem olvas, de megnéztem telefon kameráján keresztül és világít az olvasófej és tud is mozogni.
2017. júl. 30. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
A fejtisztítás előtt vagy utána nézted meg?
2017. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fejtisztítás előtt és után is és világított mind a kettő esetben.
2017. júl. 31. 09:28
 5/9 Bubuka508 ***** válasza:
Ha sokat volt használva a készülék, lehet, hogy a lézerfej elgyengült, mert nem örökéletü. Lézerfény ilyenkor is van, de önmagában az még nem sokat jelent. Általában egy potméter van a fejegységen, azzal utána lehet állitani a fény intenzitását, hacsak nem esik már kivül a türéshatáron. Ha ez nem segit, elhasználodott az olvasofej.
2017. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi az információt! Azt a potmétert merre kell keresni? Illetve ha mint már említetted nincs rajta beállítási lehetőség, akkor lehet cserélni az olvasófejet?
2017. aug. 1. 10:49
 7/9 Bubuka508 ***** válasza:
Kiberheled a cd-mechanikát és a poti az olvasofej alján vagy az oldalán szokott lenni. De nem minden készüléken egyformán állitodik, van, amelyiken rá (jobb irányban), más tipusokon visszafelé kell huzni, de nem tökig, csak egy picit! Ki kell tapasztalni, melyik jön be. De csak akkor ajánlom, ha valamennyit konyitasz a müszerészmunkához, egyébként jobb szakemberre bizni. Cserélni elvileg lehet, de a beszerzése macerás.
2017. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem! Hát én még csak tanulom az elektronikát,így inkább leviszem, van itt a közelben egy szerviz.
2017. aug. 1. 11:27
 9/9 anonim válasza:
A potméterrel semmire sem fogsz menni műszer és szakértelem nélkül. Amúgy is, ha a potival kell játszani, akkor már csak egy pár hónapja van hátra a lézerdiódának, utána mindenképp fejcsere. Sony márkaszervizt keres, náluk van eredeti pótalkatész és garanciát vállalnak arra, amit beépítenek.
2017. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!