Milyen házimozirendszert ajánlanátok 45 négyzetméteres, magas nappaliba?

Figyelt kérdés

Új ingatlanba költöztünk. A nappali nem csak nagy, de magas is tetőtéri kétszintes kialakítás miatt. (itt nincs felette szoba, egy légtér, ami 280 cm felett tetős kialakítású, a legmagasabb pontja 415 cm)


Igényünk lenne szép, kellemes, a teret kitöltő hangzásra. Nem kell diszkó vagy koncert hangerő, hiszen alattunk szomszédok laknak, de szokol-rádiós fílingre sem vágyunk. :-)


Mivel saját konyhapénzünkből élük, nincs szponzorunk, így nem engedhetjük meg magunknak a luxus kategóriát. /pedig igény az lenne rá :-) / 150-200 ezer magasságában kalkuláltunk, de ahogy nézzük 200-300 közé esnek inkább a megfelelők. Ha valóban megéri a különbség, akkor elmegyünk 300-ig. Jövő nyárig le is tudjuk az összes ajándékozást, beleértve a szülinapokat, karácsonyt, húsvétot. :-)


Nem tudunk dönteni, mivel nem lehet kipróbálni a készülékeket. Megfelelő minőséget produkálnak a kompakt bluray házimozik felső kategóriái, vagy a hifi összeállításban érdemes gondolkodni inkább, alsóbb árszinten? (Ilyen árkategóriában a kompaktnál álló vékony hangfalak vannak, míg a hifikhez kicsi dobozok.)



2017. aug. 8. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Menny el egy kinondottan olyan üzletbe ahol hangrendszereket épitenek/árulnak .

Nekem egy autó hangrendszer boltban rakták ösze a rendszert igényeim és a ház kialakitására figyelve . Igaz 290ezer volt pár hónapja, pontosan ne tudom a cuccok márkáját , de nagyon jól és szépen szól . Igaz nem olcsó multság , de meg éri ha sokat van használva.

A két reflex mega szimpdai hangfalam meg ki került a garázsba az is brutálisan szól , de ez az egyedi rendszer űbereli

Összesen 4 állo hangfal 2 fekvő hangval meg 6 rendes közép méretű hangfal van .

Igaz hülyén hangzik hogy autó hifi boltban rakattam össze , de pont amiatt mivel a kocsimba is ott csinálták a rendszert amivel jó pár díjat nyertem mintlegszebben szóló hifi , így kis nézelődés után úgy döntöttem hogy beszélek velük hogy a lakásba is alakitsanak egy rendes rendszert .

2017. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi ezt vettük és nagyon elégedettek vagyunk az összeállítással!


Yamaha HTR-3071 5.1 házimozi erősítő

Yamaha BD-S677 Blu-ray lejátszó

Jamo S 626 HCS 5.0 hangfalszett

Jamo SUB 210 hi-fi mélysugárzó


Ez már modern, a mai kornak megfelelő összeállítás. (a régi hifi bekerült a nappaliból a hálószobába)

A hangerő is van, de nem is ez volt az első szempont, inkább a teret betöltő, tiszta hangzás. A hálózati lejátszás, a Bluetooth funkció, a sok bemeneti lehetőség (oled tévé, számítógép, x-box, Technics lemezjátszó, telefon, tablet...)

2017. aug. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!