Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hifinél mivel jobb összekötni...

Hifinél mivel jobb összekötni a BD lejátszót az erősítővel a jobb hangminőség érdekében?

Figyelt kérdés

Elég HDMI-vel, vagy optikai kábellel is össze kell kötni? Habár csak egy optikai bemenet van az erősítőn, oda pedig inkább az oled tévét akartam kötni, mivel annak nincs más hangkimenete (Még jack fejhallgató kimenete sincs, pedig írja a kezelési, ám nincs ott. De ez más téma.)

Mivel régi (analóg) hifiről váltunk új, modern digitálisra (bluetooth, wifi, tablet vezérlés, 4K, stb.), így nincs tapasztalatom.



2017. aug. 12. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Mind a TV, mind a lejátszó szigorúan csak HDMI legyen. A TV HDMI ARC segítségével küldi a hangot visszirányba, nézd meg a TV és az erősítő leírásában, hányas számú az erre szolgáló aljzat.

Az optikai csatlakozó nem elég a mai veszteségmentes formátumokhoz. A Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS:X, Auro-3D stb. csak HDMI-vel működik.

2017. aug. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hűha! Köszi, ezt nem is tudtam! Még jó, hogy itt lehet kérni tanácsot!
2017. aug. 14. 14:31
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem akar összejönni! :-(

Az LG OLED tévén beállítom az ARC hangkimenetet, a Yamaha erősítőn bekapcsolom és nem jön hang. :-( Próbáltam mindenféle beállítást változtatni, de nincs hang. Annyira van kapcsolat köztük, ha az erősítőn kikapcsolom a HDMI vezérlést, akkor a tévé magától visszakapcsol a saját hangszórójára, ezen kívül semmi hatás. :-(

Természetesen, mindkettőnél az ARC HDMI-be csatlakoztattam a kábelt.

2017. aug. 24. 03:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!