Lehet valamilyen program segítségével a laptop usb-jére modulálható frekvenciát előállítani?

Figyelt kérdés

A koncepció onnan jött, hogy pl. a zenehallgatás közben különböző hangfrekvenciájú jelek érkeznek a fejhallgatóra, amely megrezegteti a levegőt, hangot ad.

Csak nem lehet a zene ütemét (frekvenciáját) megváltoztatni az időben.

S az lenne a kérdésem, hogy van olyan program, amellyel tudatosan lehet időben előállítani a frekvenciát, melynek jelét az usb (A)-ról veszem le?

A félreértéseket elkerülve a zene csak példa volt, természetesen másra kell a modulálható jel.

Köszönöm a válaszokat!



2017. aug. 19. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj USB-ről? Az egy digitális ki-és bemenet, nem ilyenre van kitalálva. Jack csatlakozón egyszerűbb lenne, szerintem. Sima jelgenerátor programok közül én az NCH Tone Generator-t használom. 22kHz-ig lehet velő előállítani különböző jelalakú jeleket (plusz van benne pár alap pl. fehér zaj). De ez így önmagában még nem modulálható. Mekkora frekvenciájú jelre lenne szükséged, illetve hogyan szeretnéd modulálni?
2017. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Lehet, hogy most megkevertem a dolgokat...

Igazából pont azért gondoltam az usb-re, mert ad egy változtatható frekvenciájú és kitöltési tényezőjű digitális jelet (pwm), majd azt LC szűrőkkel lehet analóg jellé (pl.: kvázi szinusszá) alakítani, amit felhasználok.

Az impulzusjelek frekvenciáját 0Hz < KHz(20 KHz) sávban használnám.

2017. aug. 19. 23:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az USB, azonkívül, hogy egy csatlakozó, egy protokol is.


Nem úgy megy, hogy a lábakat állíthatod, hogy H vagy L

szinten legyenek.


Legolcsóbb megoldás: veszel egy arduino-t (nem akarlak

még mikroprocesszorral és uart konverterrel is terhelni),

és azt használod. Egy sima ATMEGA328P alapú arduinonak

is van 6 PWM kimenete, annyi majdcsak elég lesz. Azonkí-

vül ha valamit elkefélsz, csak az arduino megy tönkre,

nem az egész gép.

2017. aug. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!