Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy nevezik azt a kütyürét,...

Hogy nevezik azt a kütyürét, amin könyveket lehet olvasni + zenét hallgatni egyidőben? Az ugye, nem az e-book, azon csak olvasni lehet?

Figyelt kérdés

2017. aug. 24. 11:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Hangoskönyveket is lehet ilyen "olvasón" hallgatni?
2017. aug. 24. 12:35
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Vannak ebook olvasók, amik tudnak mp3at lejátszani.
2017. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
tablet.
2017. aug. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Tabletvásárláskor mire kell / érdemes ügyelni, ha

---rossz a látásom, nagyon ügyetlen a kezem,

---a kék fény túlsúlya rohamokat vált ki

Mennyire törékenyekek és karcállók ezek a készülékek?

Betűméret-módosításra van-e lehetőség?

Beépített világítás van-e?

Manuális lapozásra lehetőség?

Milyen márkák között érdemes keresgélni?

( megbízhatóság, garancia, egyszerű kezelhetőség...)

Gondolom, az árat megdobja, hogy ezer egyéb dolgot tud egy ilyen gép, amire nekem az életben

soha nem lesz szükségem, de --tetszik, vagy sem-- megfizettetik .

Oké, de akkor már ne valami olyasmit vegyek, amit egy év/ fél év múlva ki kell dobni. Már a legbutább butatelefon is tud csomó dolgot, ami csak úgy van, nem használom.


E-booknak ezt ajánlották :

[link]

Hozzászólásnak, kritikának, véleménynek olvastam utána akkor. Kb annyit értettem, hogy fontos lenne a

1.) háttérvilágítás,

2.) a kijelző felülete tükröződésmentes, napfényben is tökéletesen olvasható legyen.

--Gondolom, legalább 18centis képátmérő kéne.


Router, WiFi, vagy számítógép közelsége kell-e ahhoz, hogy zenét (YouTube) is tudjak hallgatni rajta?

Gondolok itt arra, hogy ha lakáson kívül, tehát az előfizetésemtől távol vagyok, tudom használni? (pl. kórház)

Mert kórházban WiFi már van. Igaz, én eleinte azt hittem az UFÓ alakú izéről, hogy valami új nővérriasztó, de azt mondták, az a WiFi.


Azért gondolom, hogy nem kellhet WiFi, mert akkor hogy a csudába tudják a metrón, sok méterrel a föld alatt üzemeltetni az e-book olvasókat...de lehet, ebben is tévedek.


Mit jelent az, hogy a "memória bővíthető, ha "regisztráltatom" a kütyüt? További előfizetést a DIGInél?

Vagy "kinél" kell regisztráltatni ?


Úgyanúgy forrósodik, mint egy laptop? Tehát vigyázni, kell, hogy hol fogja meg az ember, ne legyen eltakarva az a hely,

ahol távozik belőle a meleg, mint egy laptopból? Vagy etekintetben úgy működik, mint egy okostelefon?

Ugyanis arról azért nem merek fekve olvasni, mert ölbe téve

ugye nem tudom szabadon hagyni a szellőzőjét. Amúgy, kézben tartani meg nagyon fárasztó: több, mint 2 kiló.

És mivel ágyban fekve szeretnék olvasni, pont semmit nem érek vele A fentebb írtak miatt: túlforrósodás.


Pendrive-ra mentett könyveket "olvas", vagy másképp kerül rá az olvasandó? (pendrive-on van már kb. 32 GB-nyi cucc, majdnem 4900 könyvem. (pdf, html)


Hangoskönyvek is elérhetők e-book olvasókon? Vagy csak tableten? Vagy hangoskönyv tableten sem, csak laptopon és asztali számítógépeken?


Abszolút semmit nem tudok az ilyen gépekről, már egy okostelefon működésével sem vagyok tisztában.

Millió kérdésem lenne még, de így is kb.értitek a tudatlanság fokát : totális.

Mérlegelnem kell, mert nem állok olyan jól, hogy ne gondoljam meg jól, mi az-- a minőségen túl--, amire még érdemes beruházni és mi az, ami csak azért drágább, mert tud valamit, ami nekem nem kell.


Tudtok valami olyan érthető műszaki leírást, ami magamfajta őskövületnek is elmagyarázza egy e-book és egy tablet működését? Az egyik csak "könyv", a másik már internet is, mint egy okostelefon?


Nekem hiába írnak usb-ről, meg tápkábelekről: nekem az előbbi 3 betű egymás után, a másik meg a szonda, amin keresztül a beteget etetik.

Szégyen a tudatlanság, de attól még igaz: nem vagyok fogékony ezekre a 3betűs netes rövidítésekre. A megértésükre és a "kockulásra" végképp nem.


Egy ismerős csúnyán lemart, hogy mi a fenének nekem e-book, ha ennyire zizi vagyok, miért nem veszek könyvet. Nem akarta érteni, hogy az engem érdeklő, sokezer forintos könyveket már lassan az antikvárium üvegablakán keresztül sem merem megbámulni, nemhogy meg tudjam venni.

Ellenben a netről el tudtam menteni pendrive-ra.

(Egyébként annak mikéntjét is itt, a gyakorin magyarázták el :)


Remélem, most is megkíméltek az epétől és a durva beszólásoktól : attól én sem leszek okosabb, ti se többek.


Köszönöm a türelmeteket: üdv mindenkinek! :)

2017. aug. 31. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2017. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Holnap kísérletet teszek arra, hogy megértsem, amit küldtél! :)

2017. szept. 7. 19:53
 7/7 A kérdező kommentje:

Átnéztem, amiket küldtél.

Tényleg segítség volt a döntéshez, (Amazon Kindle Paperwhite3), mert nem azon a kegyetlen száraz és érthetetlen számítógépes nyelven íródott. A mai generació 99.9 %-a mar zsigerbol feltetelezi, hogy masnak is olyan termeszetes es jol ertheto az ekezetek nelkuli irasmod, a sok angol, 3betus rovidites, mint számomra pl. Fekete István könyvei.

Azóta "beszereztem" a vélemények és az ismertetők szerint ma legnépszerűbb segítséget : [link]

Fenomenális és még magyarul is tud!

( pedig a készítője neve KOVID GOYAL és mégis hibátlan magyarsággal tolja az infót ! Tehát nem "ő" tehet arról, hogy még nem tudom használni)


A halálom, mikor letöltetik valamiből a "magyar nyelvű verziót"...és amint elakadok, vagy segítség kéne, onnantól kizárólag angolul hajlandó tudni a program, rögtön elfelejti, hogy ő eredetileg "magyar nyelvű verzió". Úgyhogy az angol-magyar online fordító állandóan "kéznél van", de sokszor az sem tud mit kezdeni a számítógépes börtönszlenggel.


Szóval, ezt a Calibre-t használni még nem tudom, de naponta több órát guberálok, hátha eltalálom, melyik margót hogyan kéne módosítani, a tördelést, felesleges elválasztójeleket kiiktatni, melyik formátumot választani...stb, de majdcsak megfejtem! :)

Ha nem vigyázok, még nyomdai és könyvkötészeti módokat is elsajátítok :)))


Tehát köszönöm, hogy az "általam is támogatott formátumban", azaz magyarul és közérthetően küldted az infót! :)

Üdv mindenkinek! :)

2017. szept. 11. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!