Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a jobb mi a különbség az...

HRena kérdése:

Mi a jobb mi a különbség az e-book és tablet között?

Figyelt kérdés
mi a különbség milyik jobb mire kell használni pl. ebook hogy kell könyvet olvasni rajta és bármelyik könyvet lehet rajta olvasni ha lehet részletes leírást mindkettőről

2013. jún. 21. 22:25
 1/8 niggamaci válasza:

nekem tabletem van ( most is arrol irok)

tehat az erveim is emellett vannak:

- tableten sokkal de sokkal tobb mindent lehet csinalni ( ugye netezni is)

- masreszt a tableten is tudsz konyvet olvasni ha letoltesz e bookokat pdf fajlokat azon is siman eltudod olvasni

- google play aruhaz- sok app

- es meg soksok dolog :)


ebookom nincs de azon nincs ennyi lehetoseg es dolog mint tableten ( ha jol tudom fenykepezni se tudsz vele de javits ki ha rosszul mondom)

2013. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az e-book az elektronikus könyv-et jelent magyarul, ami azt jelenti hogy kifejezetten könyv olvasásra van fejlesztve, általában fekete-fehér kijelzője van de van szines is vagy e-ink kielző. Az e-ink, elektronikus tinta ami szem kímélő.Van olyan e-book is amin lehet netezni wifi-n de nem valami nagy élmény, főleg fekete-fehér kijelzőn nem. Gyenge hardvere van sokban eltér a tabletétől. A tablet olyan mint egy okosteló csak nagyobb képernyő jobb hardver stb, és az kifejezetten netezésre van fejlesztve, persze ezen is lehet könyvet olvasni de olyan mintha telón vagy gépen olvasnád, más-más élményt ad a két eszköz, és másra vannak kifejlesztve. Remélem érthető voltam. Ha még van kérdésed írj.
2013. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jaj ne legyetek butusok, az e-book az az elektronikus könyv, és azon nem tudsz könyvet olvasni.

viszont az e-book olvasó az más. egyébként attól függ mire akarod használni. szerintem a tabletnek több értelme van, én is azt vettem

2013. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

AZ e-book olvasó könyvként használható. Átlagos használattal egy töltéssel két-hátom hétig elvan, a kijelző csak szürkeárnyalatos, viszont akát tűző napon is látszik. A szemnek sokkal kellemesebb. Az alapszíne nem hófehér, hanem enyhén szürkés, de nem zavaróan. A képe tűéles. Némelyikben van wifi, valami primitív böngésző, vagy zenelejátszó is.

Csak (és kizárólag) olvasásra az e-book olvasóra szavazok. Saját: Kindle Touch

2013. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az e-book olvasó egy céleszköz, elsősorban könyvek olvasására való.

A leglátványosabb különbség a kijelző, az e-book olvasóknak eink kijelzőjük van, ez fekete-fehér, olyan mint a papír, olvasásra a legjobb.

Sok ebook olvasó rendelkezik extra funkciókkal, zenelejátszás, wifi, net, böngésző, de ez mint írtam, elsősorban olvasásra való.

"bármelyik könyvet lehet rajta olvasni?" - ez a fájl formátumától és az e-book olvasó által ismert fájlformátumtól függ, de a fájlok egyszerüen konvertálhatóak, pl. a calibre programmal.


A tablet egy általános használatú eszköz (tft, lcd, stb. kijelzős), játék, internet, zene, film, de telepíthető rá e-book olvasó program is.



Ha sokat olvasol, akkor egy e-book ovasót vegyél,

ha internet, film, játék is érdekel akkor egy tabletet.

2013. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a jobb, amit te jobbnak tartasz! =) Ha szeretsz olvasni, ha olvasásra kell, ha képes vagy fél napokat olvasással tölteni, akkor e-ink kijelzős e-book olvasó, Kindle ár/érték arányban tökéletes. Nincs háttérvilágítás, olyan, mintha egy papír lenne előtted. Tablet nem e-book olvasásra való, ezért sem e-book olvasó a neve, az más kérdés, hogy többek között lehet vele olvasni e-book-ot, de nem ez a fő profil, a háttér világítású kijelző még legkisebb fényerőn is egy idő után zavaró lehet. Szabadtéren az e-ink minél világosabb van, annál jobban olvasható, a tablet meg pont fordítva. Tehát az e-ink kijelzőt jól tudod olvasni lámpafénynél is és szikrázó napsütésben is (pont mint egy papírt), a tablettel pedig el kell vonulni egy min. árnyékos helyre.


E-book olvasón nem tudod mindegyik formátumot megnyitni, s típustól függ, hogy melyiket kezeli, melyiket nem. Ezt általában feltüntetik, hogy mit kezel. Konverterrel bármelyiket tudod konvertálni megfelelő formátumra másodpercek alatt, szóval nem ügy, nem okoz különösebb kényelmetlenséget. Amit szinte mindegyik utál, az a PDF, ennél rendszerint nem tudod állítani a betűtípust, a margót, a betűméretet. Mobi kérdéses még, valamelyik nem kezeli, epub-ot tudtommal mindegyik kezeli.

Ha olvasni akarsz, akkor e-book olvasót vegyél! Sokan csinálnak ebből vagy-vagy kérdést, de ez nem az! Azt kell eldönteni mit akarsz, mert a tablet nem e-book olvasó. Ha sokat olvasol könyveket de szeretnél egy könnyen hordozható eszközt netre, levelezésre akkor mindkettő!

2013. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy azért guys, kicsit le vagytok maradva egy lépéssel. Van már színes e-ink, ugyan még csak tudtommal 4096 színnél járnak, de tutira 1-2 év s jönnek majd a több millió színnel rendelkezők.
2013. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én nem értem igazán,miért kell összehasonlítani a tabletet és az e-book-ot.A kettőt teljesen másra használjuk.

De a kérdésedre válaszolva,én az e-book mellett állok.

Mivel fekete-fehér a képernyője,teljesen olyan,mint egy könyv.Nincsen fénye,ezért nem árt a szemnek,de csak nappal lehet olvasni.(Meg fény mellett).

És kit érdekel,hogy nem lehet zenét hallgatni,meg játszani rajta?Nem is arra való.Arra ott a telefon.Meg szerintem ha valakinek már van telefonja,akkor minek tablet?

Ugyanolyan mint a telefon,csak nagyobb.

2014. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!