Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vennék egy ilyen hangszórót...

Monakritika kérdése:

Vennék egy ilyen hangszórót MEGÉRI?

Figyelt kérdés

tapasztalatból kiírom milyen válaszokat nem szeretnék kapni:

" Van nekem egy pár hr sound hangfalam jól szólnak teisa vegyél oyat ne ilyen szart "

" Gagyi a cucc. max lead -81 wattot. érzékenysége is túl van húzva: 12db"

" Szar (magyarázat nélkül ) "


MAster Audio CW801/8 mélynyomó 200mm

80 wattal hajtom MAX.

4 ohms az ewrősítőm.

3000 forint.

Kissebb pa mélyládába kellene ( Nem autóba )

Igen a láda a hangszóróra van tervezve.

MEGVEGYEM 3000 FORINTÉRT?



2017. aug. 29. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag minden válasz lehetőséget kilőttél, amit erre a hangszóróra mondani lehet, de azért megpróbálom :D

Konkrétan ezzel a hangszóróval nincs tapasztalatom, és ennyi adat alapján nem is lehet mondani róla véleményt, pár szám, amit lehet, hogy a hasukra csapva írtak rá, ez már kb. megszokott ebben az árkategóriában (értsd: rá írják, hogy 300w folyamatos terhelést elbír a hangszóró, aztán a 70w-os hifi erősítő túlhajtja). Viszont annyi tapasztalatom van már a hangtechnikában, hogy ha újan vásárolsz, akkor azt kapod, amiért fizetsz. Ha 3000 forintért árulják, akkor az úgy is szól, csodák nincsenek. Innentől már csak az a kérdés, hogy megelégszel majd egy dinamikátlan, kopogó, sáros hangú "mélyládával", vagy rászánsz többet és veszel normálisat. Igazából szvsz még akkor is jobban jársz, ha nézel valami jobb fajta SAL-t, pl. kevlárt, ha gyártják még, azok nagyon jó kis hangszórók, én inkább arra nézelődnék, ha alacsony keretből kell kihozni a legtöbbet.

2017. aug. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zzzoli ***** válasza:

Alsókategóriás kínai! Nem azt írtam hogy kaka!

A ráírt paraméterek nem igazak, de egy épített dobozban 60-70 wattal hajtva elmegy amíg a világ világ.

Azt persze Te is sejtheted hogy a 93decibel, meg a többi az nem igaz.

2017. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Külföldi boltokban 6000~ forintért adják ( átszámítva )

Itthon elég olcsó. Természetesen nem hajtom majd úgy 800000wattal spl400-al maximum megterhelhetem 50wattal azt kész. Azt esetleg elbírná?

2017. szept. 1. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért ragaszkodsz ehhez. De ha már ehhez lett tervezve a láda, akkor nagyon nem tudsz mit tenni. Apropó: hogyan lesz ehhez láda tervezve, ha a hangszóróról semmilyen adatot nem adnak meg hozzá? Q(ms)? F(s)? V(as)? C(ms)?

Nézz körül pl a hangszóró 2000 kft-nél. ott kapsz olcsó szórókat, amikhez legalább tervezni lehet valamit.

2017. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy youtube vidóban hallotam az adatokat ami közben egy szakember javítja a megadott hangszórót sajnos a videót a youtube letiltotta ezért linket nem tudok küldeni.

Azért ragaszkodom ehez a hangszóróhoz mert nagyon olcsó belföldön, és csak egy boltban kapható, És igazából elég kevés embernek van ez a hangszórója.

2017. szept. 10. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy ritka belföldön, 3 dolgot jelenthet:

1.) Vagy fiatal ismeretlen gyártó, így nagyon nehéz lesz róla tapasztalatokat, ajánlásokat szerezned. És itt megint a mérési eredmények totális hiányáról beszélek. Munkám során nem egyszer próbáltam infókat kiszedni az ilyen kínai gyártókból. Jobb esetben egy kisebb kamuért cserébe (pl több ezer darabot akarsz rendelni) bemérik neked, rosszabb esetben azt sem tudják, ki foglalkozik náluk az adott termékkel, sem azt, h milyen méréseik vannak róla.

2.) Egy ritka hangszóróhoz esélytelen lesz később membránszélt (pontosan ugyanolyan keménység), vagy bármilyen alkatrészt szerezned.

3.) A fiatal gyártó fiatal terméka bármikor megszűnhet (szokott is) = bukod a garanciát.



Tehát: 1) veszel egy mérés nélküli, teljesen zsákbamacska szórót. 2) Lemondasz a későbbi alkatrészbeszerzésről. Kis eséllyel a garanciáról is. 3) Kínai fórumokon SENKI, ISMÉTLEM SENKI nem tud angolul, így ha ott minden második barkácsoló be is mérte, akkor sem tudod meg soha. Adatok nélkül sosem lesz korrekten szóló dobozod. Erőtlen hang, alacsony hangnyomás, elb*szott krefimenet.

De ha már-már perverz módon szomjazod a kihívásokat, vagy elég egy így-úgy szóló, zuhogó, erőtlen ládika, akkor hajrá.



A hangszoro2000-nél minden szórót bemérve kapsz meg, mindhez találsz ajánlott térfogatot. De ha bárhol el is akadnál, rendkívül segítőkész magyar fórumuk van.

2017. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még 800/8-as gumiperemes hangszórón gondolkoztam...

De gondolom az is szar lesz, ezért inkább maradok a régi bevált megoldásnál. Írány a vásár, mehet az alkú!

2017. szept. 15. 19:50
 8/8 anonim ***** válasza:
3 centis lengője van 20-as membránhoz? :D hát nem méretezték túl :D Tényleg jobban jársz a piaccal.
2017. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!