Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék összekötni a PC-t...

Szeretnék összekötni a PC-t egy házimozi erősitővel . HDMI kábellel összekötöttem, kép ok, de a hang nem megy át az erősitőbe. De miért nem?

Figyelt kérdés
a hangot külön kábellel kellene összekötnöm ?

2017. szept. 21. 18:12
 1/8 Zzzoli ***** válasza:
61%

Nem kell külön kábellel összekötni.

Valami beállítási probléma.

A pc ben is ki kell választani az erősítőt, a hangeszközöknél például.

2017. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

valószínű hangot nem ad fel a pc hdmi kimenete

videókártyája (integrált esetében az alaplapja) válogatja hogy tartalmaz-e GPU-ba integrált vagy külső hangcodec chipet


ennél többet csak alaplaptípus ismeretében mondhatok

2017. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tálcán a hangszóró ikonnál be tudod állítani,hogy ne jaxken hanem hdmi-n kulddje a hangot.
2017. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
sikerült , köszönöm szépen !! átjön a hang, de csak a két front hangszoró szól . és hiába állitom be a pc-n vezérlőpult>hangok h 5.1 a rendszer , egyszerüen nem engedi az erősitő dolby vagy movie módba tenni,csak 2CH stereoba! a pc-n a hangok beállitásban, ahol tesztmódban külön meg lehet szólaltani a hangszorokat, csak a 2 front és a mély szolal meg . ha a hátsó hangszóróra kattintot , akkor is a front szolal meg. mi lehet probléma ?
2017. szept. 25. 19:17
 5/8 Zzzoli ***** válasza:

Igen, ott be kell állítani, de 5.1 hangod csak olyan forrásokkal lesz és megfelelő lejátszóval.

Tehát elindítasz egy filmet ami vagy DTS, vagy DTS HD, vagy Dolby Digital stb... és ha megfelelő hozzá a lejátszóprogram, akkor szólni fog az 5.1

2017. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
VLC media playerrel probáltam , a hdmi-t pedig egy radeon hd7970-be dugtam . de még mindig fenn áll a probléma, nincs 5.1
2017. szept. 26. 19:32
 7/8 Zzzoli ***** válasza:
Nem tudom milyen erősítő, de annak is auto surround módban kell lennie, ha fix stereóban vagy másféle módban van, nem biztos hogy átvált, legalább is az én pajóm az olyan.
2017. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Zzzoli , a probléma pont ez volt igen . az erősitőt auto selectre kellett tenni , és 5.1 lett . csak ott teljesen leakadtam h a windows nem ismeri fel a centert és a hátsókat tesztelésnél . de mindegy is mert müködik igy . , köszi még1x. amugy HK AVR170
2017. szept. 26. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!