Milyen TV-t vegyek, aminek várhatóan hosszabb az élettartama?

Figyelt kérdés
Van egy Orion LED TV-m, de már másodszorra ment tönkre a háttérvilágítása. 30 ezer volt a javítás legutóbb, most nem fizetnék ki ugyanennyit, hogy megint csak pár hónapig bírja. Ezért gondoltam hogy inkább beruházok egy újra kb; 100 ezer forint értékben. De az a baj, a szerelő azt mondta a múltkor, hogy szinte mindegyikben hasonló panel van, és 2-3 év élettartam a jellemző. Vannak esetleg olyan típusok, amik megbízhatóbbak?

2017. okt. 20. 17:00
 1/4 Mansour ***** válasza:
Nekünk Philips van, 7 éves, semmi baja (110 ezer körül volt) :)
2017. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szüleim 110 ezer körül vettek egy Samsung 104 cm-s TV-t ha jól emlékszem. Már több mint 3 éve megvan és semmi baja nincs!


Nekünk szintén Samsung LED TV-nk van igaz nem nagy kb 38 ezerért vettük úgy hogy eleve leárazott termék volt, ráadásul kiállítási darab, nagyon pici esztétikai hiba van a kreténél, az eredeti ára 52 ezer ft lett volna egyébként. Már 5 éve van meg az a TV, napi szinten van használva. 2 év után vittem vissza az üzletbe mert elment időnként a kép, közben volt hang, a vicc az volt amikor konzolra átváltottam vagy DVD lejátszóra semmi baja nem volt. Az eladósrác egyből mondta hogy a HDMI kábel a ludas mert a beltérit arról használtuk, adott másikat amit ki kellett fizetni, de mondta hogy ha mégsem lesz jó valamiért akkor csatlakozó hiba, a kábelt visszavásárolja stb... De nem volt gond a kábellel, és azóta a TV-vel sem volt gond.


Egyébként sajnos valóban nagyon sok panel hamar behal a TV-ken egyrészt üzleti fogás miatt hogy az emberek inkább másikat vegyenek mint javíttassák. Bár a kolléganőmnek kettő Orion LED Tv-je van és egyszer sem panaszkodott rá hogy gond lenne vele.

2017. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zzzoli ***** válasza:

Bármelyikkel megszívhatod, de lehet egy olcsó készülék sokáig hibátlan.

Nyilván a magasabb árfekvéssel fordítottan arányos a meghibásodás lehetősége, de előfordulhat egy drágább kategóriás tévénél is.

2017. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

4 éve vettem egy már akkor 7 éves Medion 80 cm-s tv-t. Sose volt vele bajom. Elajándékoztam, de azóta is működik.

Most egy 5-6 éves Samsungom van (Made in Hungary), amit a szomszéd rakott ki mikor lomtalanitott. :D

A képpel a mai napig nincs gond. 1 apró hibája van (volt) a tv-nek. Folyamatosan felvitte a hangerőt maxra magától.

Nem volt kedvem levinni vissza utcára, igy hát megoldottam okosban. Lehuztam a fizikai gombsort az alaplapról. Azóta sincs vele gond. :D


Tehát tényleg ki lehet fogni rosszat és jót is.

2017. okt. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!