Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Teljes gázon ki repül a hajó...

Sándor0324 kérdése:

Teljes gázon ki repül a hajó a vízből pedig elég nehéz? Második kérdésem: Többszörösen nagyobb gázon tartva a hajót, mintha letiltana az elektronika, és nem megy a hajó? Majd csak egy kis idő elteltével 3-5 s. És közben a LIPO aku. ör csipog.

Figyelt kérdés
Etetőhajó probléma!

2017. okt. 22. 11:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Kettő kérdést tennék fel, etetőhajómmal kapcsolatban. 85x45cm

Található benne: 6S LIPO akku, 6S Monstertronic 2650 KV motor gyári elektronikával, 33mm-es hajócsavarral szerelve.

Első kérdésem: Teljes gázon ki repül a hajó a vízből pedig elég nehéz.

Második kérdésem: Többszörösen nagyobb gázon tartva a hajót, mintha letiltana az elektronika, és nem megy a hajó. Majd csak egy kis idő elteltével 3-5 s. És közben a LIPO aku.ör csipog.Így kicsit elkeseredett vagyok, mert sok energiát és igen pénzt is fektettem bele, de még sem az igazi.

2017. okt. 22. 11:33
 2/6 anonim ***** válasza:
De most mi a kérdés?
2017. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A konkrét kérdés: Mit tegyek, hogy a hajóm zökkenésmentesen folyamatosan menjen még nagy gázon is, és ne tiltson le semmi?

A motorból kifejtett nyomaték nagy része nem a gyorsulásra megy, hanem a hajót emeli ki a vízből tulzottan. Mit tegyek, hogy hajóm gyorsabb legyen?

2017. okt. 22. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kefe nélküli motorral és 6S LiPo-val nem elég gyors, akkor nem sok mást tudsz tenni. Ez elég komoly összeállítás így magában. Jól értettem hogy az a gondod, hogy kihagy a mototor? Esetleg ha az a motor és a szabályzó egy ócska kínai vacak, akkor érdemes invesztálni egy komolyabb motor+szabályzó kombóba. Esetleg az instabil rádió jel is okozhatja a jelenséget. Túl kiemelkedik a vízből? A hajócsavar szögén nem lehet állítani, hogy párhuzamosabban legyen a vízszinttel, és ne nézzen annyira lefele?
2017. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Etető hajóhoz, brushless motornál csereélhetek-e szabályzót?


Monstertronic 6s 2650Kv 150A szettem van, de rc autóhoz való (ventilátoros ESC hűtés, motoron semmi). Működne megfelelően, a motorom egy vízhűtéses Esc-vel 180A vagy 200A, +motorom is hűteném vizesen aktív keringtetéssel.

Sajna csak későn kaptam észbe, hogy valami nem kerek, és a cuccom inkább kocsis mint hajós, de hátha nem kukába költekeztem.

2017. okt. 26. 20:48
 6/6 A kérdező kommentje:
vagy programozzam át esetleg?
2017. okt. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!