Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lesz-e Magyarországon beláthat...

Lesz-e Magyarországon belátható időn belül olyan fizetőképes kereslet az Ultra HD tévézésre, amely miatt a főbb magyar tévécsatornák és szolgáltatók is áttérnének rá?

Figyelt kérdés
Például sok Digi előfizető igényét még most is kielégíti az SD felbontás, maguktól nem cserélik le hd boxra a régi Hyundai és Humax beltériket, arról nem is beszélve hogy a műholdas szolgáltatók sem sietnek minden HD csatornát HD minőségben továbbítani (pld DigiSport3, Sport2). Ez alapján számomra nem tűnik semennyire reálisnak hogy akár 10 éven belül érdemi előrelépés történjen az UHD irányába.

2017. okt. 29. 15:56
 1/5 Captain Logic ***** válasza:
Szerintem 10 év múlva már nem is lesz TV… Youtube, Twitch, Netflix, Ncore és társaik mellett aligha lesz szüksége bárkinek is TV-re…
2017. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A fizetőképes kereslet az országban egy 10-15 év múlva is ugyanilyen lesz mint most.


Ha már éppen sportcsatornákat hoztál fel példának, az hogy a Premier League és Bundesliga meccseket egy normális TV csomaggal is csak a nézhetetlen SD minőségben lehet nézni, az 2017-ben szánalmas. Ebből számomra úgy jön le hogy senkinek nem igazán érdeke a komolyabb előrelépés. Jó ha a HD minőség elterjedt lesz 10 éven belül, nemhogy még az UHD szerintem.

2017. okt. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2:

Teljesen beteg dolog prémium sporttartalmakat SD felbontású csatornákon tolni, azt a minőséget az acestream is hozza ma már, akkor meg miért fizesse az ember a dráguló előfizetési csomagokat. Már nincs műholdas Digi előfizetésem, de úgy tudom hogy az Eurosport2 HD verziója augusztus óta nem adja a Bundesligát, emiatt most az is SD (a sat Diginél és UPC Directnál).

2017. okt. 29. 17:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Viszont a FULL HD tartalmat is szebbnek látod az UHD tv-k intelligens felkonvwertátlása után, ahl UHD közeli képminőséget tunak már szimulálni. Alig lehet észrevenni a különbséget egy jobb ugscaling szoftverrel ellátott valós idejű videó processzorral ellátott UHD tv-nél.
2017. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 éve, még gyakorlatilag sehol se lehetett UHD adást/filmet nézni. Jelenleg már sok helyen elérhető (Netflix, Amazon Prime) sajnos ezek nem magyarok. És ezek nem csak UHD hanem már a HDR-t is támogatják. Kis ország vagyunk, ezzel kell élni, hogy mire itt elkezdenek gondolkodni az UHD adásokon, addigra az mindenhol máshol már alap lesz. 1-2 éven belül szerintem bőven elegendő adás és műsor lesz az UHD tévékhez. Én is most veszek egy 55"-os sony 4K6HDR képes tévét, szerintem eljötzt az idő, hogy hasznát veszem. Annyi előnyöm van, hogy tudok németül/angolul is, így számomra igen sok műsor és film is elpőrhető.
2017. nov. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!