A kazettás zenehallgatás (magnó, walkman) miért ment ki a divatból?

Figyelt kérdés

Olyan egyszerű dolog, mint a faék, nem kell hozzá számítógép meg egyéb kütyük, duplakazettás magnóval lehet másolni, aztán bármi lejátssza a walkman, a szobai magnó, az autórádió is.


Számomra fura, hogy egy ilyen egyszerűen működő technológia kiveszik, a számítógépes megoldások javára.



2017. okt. 29. 23:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Én még emlékszem a 70-es években divatos orsós és kazettás magnókra. A mai informatikai eszközök számomra is nyerők. Könnyebb velük kezelni a zenefájlokat mint ha kazettán lennének. Akár mobilon is érintésre kiválaszthatom a megfelelő zenét. Míg a kazettás magnóknál oda kellett tekerni a zenéhez. Arról nem is beszélve hogy a digitálisan rögzített számok egyben videók szoktak lenni. Nekem nagyon nyerő a mai technika, pedig rövidesen 50 leszek.
2017. okt. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Captain Logic ***** válasza:
93%
Oké. Van mondjuk 1500 számod, azt hogy akarod mindenhova magaddal vinni? Egy táskával? Nekem elfér a zsebemben ;)
2017. okt. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 gnoomage ***** válasza:

Mert ezerszer egyszerűbb és helytakarékosabb. Nem kell másolgatni, csak kiválasztani és letölteni. Ha mégis akkor egy kábel kell hozzá a legrosszabb esetben. Ha pedig van rá lehetőség wifin átküldöd és kész.


A kazetátt vinned kell a magnótól az autóhoz, onnan este vissza a magnóhoz. Nekem csak a telefonomat kell, ami mindenhogyan nálam lenne, így semmit nem viszek pluszba. Ha zenét akarok hallgatni, egy csúsztatás és gombnyomás és a hangfal már játssza le a zenét Bluetoothról. Ha pedig megyek ki a kocsiba, meg se kell szakítani a jelet, amint nem érzékeli és elindul a kocsi, rákapcsolódik az autórádióra és már onnan szól ugyan az a lejátszási lista.


Emellett nem kell tekergetni, beütöd az első 3-4 betűjét a számnak és már meg is van. ÉS nem csak 30 szám, hanem hogyha akarod 10000-20000 is ott lehet a zsebedben, amit még tovább növelhetsz ha pl. lehet menteni a rádióba.

2017. okt. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem még megvannak a kazetták is. Kb akkora mint egy teleton és 10 szám fér el rajta. Minél többször hallgatja az ember annál jobban romlik a minősége a kazettán lévő számnak. A másolással is csak romlik.
2017. okt. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem vagy a kazetta, vagy a magnó hibája miatt mindig volt valami probléma a felhasználói élménnyel.

Amikor gimibe jártam, ott mindig rögzítettem az óra hanganyagát a mobilommal.

Ezt később fülhallgatóval hallgatva szinte nem is kellett tanulnom. Meg akik hiányoztak, azok tőlem kérték el a felvételeket. És nem kellett hozzá egy szekrénnyi kazetta. Meg a tanárok is szeretik ha a diák tudja azt, amit órán mondanak el.. Hát ebből a tekintetből a kedvencük voltam. A magyar tanár egyik előadásán elejtett egy fél mondatot, amit én később beépítettem a dolgozatomba, amire csak én kaptam ötöst az osztályból és a tanár büszkén olvasta fel a többiek előtt.

Angolból pedig tényleg soha nem tanultam otthon, az angol érettségi egy laza beszélgetésben testesült meg angolul, köszönhetően a hangfelvételeknek.

2017. okt. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
6%
Mert rá kell sózni a népre ezt a sok digitális szarságot. Pedig az igazán hozzáértő hangmérnökök a mai napig sírva fakadnak a szörnyűségtől a pocsék hangzáasa miatt.
2017. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
3%
Nagyon életszerű hogy valakinek 20000 zeneszám kell a zsebébe...
2017. okt. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Csupa tévedés a kérdésben, meg némelyik válaszban is.

Sorjában:


"Olyan egyszerű dolog, mint a faék":

Nem, nem egyszerű. Meglehetősen bonyolult és költséges legyártani egy magnómechanikát, magnófejet. Walkman méretben ráadásul lehetetlen jó minőséget gyártani, de a felsőkategóriás (Nakamichi, Revox) kazettás készülékek is folyamatos törődést, karbantartást igényeltek.


"nem kell hozzá számítógép meg egyéb kütyük":

Kár hogy ma már egy okostelefon ott lapul mindenki zsebében. De nem kell okostelefon, egy legbutább, tíz évvel ezelőtti nyomógombos Nokia is alkalmas zenelejátszásra.


"duplakazettás magnóval lehet másolni, aztán bármi lejátssza a walkman, a szobai magnó, az autórádió is.":

Na az a másolat olyan is. Minden másolás alkalmával romlik a felvétel minősége. Főleg az egyszerűbbeknél, az ilyen boomboxok, gettoblasterek kétkazettás magnói. Csak a felső kategóriában voltak olyan deckek, amelyekben ténylegesen két független mechanika volt, normális fejekkel, szalagtovábbító mechanikával. De még egy ilyenben is, beteszem ugyanazt a kazettát az A majd a B fészekbe, és 45 perces játékidő alatt több másodperc különbség adódik a játékidőben (és ezzel a hangmagasság is változik).

A walkmanek kritikán aluli minőségét már írtam, kazettás autórádióval pedig menj végig egyszer egy kockaköves úton zenehallgatás közben... majd rájössz.


"Számomra fura, hogy egy ilyen egyszerűen működő technológia kiveszik, a számítógépes megoldások javára.":

Az egyszerű működésről már írtam. Nem egyszerű, hanem bonyolult és megbízhatatlan. A kazetta, mint adathordozó minden lejátszás alkalmával kopik, romlik a minősége. Egy-két száz lejátszást bír ki, de a vége felé már köze nincs a minőséghez. A kazetta állás közben is romlik. Szép lassan lemágneseződik, lassan kopik a magasak fénye. Eközben az egymásra tekert szalagrétegek szép lassan átmágnesezik egymást. Számközi szünetben lehet észrevenni, hogy a következő szám eleje már egy fordulattal korábban halkan behallatszik.



"Pedig az igazán hozzáértő hangmérnökök a mai napig sírva fakadnak a szörnyűségtől a pocsék hangzáasa miatt.":

...mondja ezt egy olyan ember, aki még életében hangmérnököt nem látott közelről. Biztos jobb a kazetta frekvencamenete, nyávogása... :D Egy digitális felvétel tudja a 20-20 kHz-t, sőt többet is, a kazetta Metal szalaggal, Dolby B-vel sem tudta azt az átvitelt, és azt a jel/zaj viszont, mint a digitális technika.

A hangmérnökök bizonyára visszasírják az ollóval, ragasztószalaggal történő "hangvágást", a körülményes keresést a hanganyagon belül, és az egyéb nyűgöket.

Elmondanám, hogy a hifimániások által annyira imádott újra kiadott vinyl lemezek nyomóformája is digitális masterről készül. Majd ha meghallgattál egy 24 bit 192kHz mintavételezésű felvételt, és az abból masterelt 16bit 44,1 kHz (CD-nek megfelelő formátum), majd utána ugyanezt kazettán, na ezután beszélhetünk érdemben.

2017. okt. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak kazettáim ritkán hallgatom itthon, vannak olyan kazettáim amit már a hifin lehet hallani nyúzza a szalagot és másik magnón is megpróbáltam ott is, szerintem már a kazetta rossz, van olyan kazettám is amin az egyik hangfalból alig jön ki hang vagy egyáltalán ki se jön hang a másik hangfalból meg szépen halható. Szerintem pár év és teljesen eltűnnek a kazettáról a zenék. Szerintetek igazam van?


Ez kicsit más téma de ez is szalaggal működik:

A nagybátyám meg pucolta a VHS videomagnójának a fejét, be volt koszosodva a feje a régi kazetták után, meg tisztította és be rakott megint egy kazettát és megint bepiszkolódott a fej. Nekem is volt egy nagyon régi VHS kazettám és a kazetta vége fele eltűnt a film, kicsit bejárattam a kazettát és nálam is bepiszkolódott a fej.


Azt utáltam mikkor be kapták a szalagot vagy épen elszakították.


Ez is más téma: Volt nekem egy másik hifim ami csak CD-s volt és már kezdett rossz lenni és tönkre tette a CD-t, úgy tette tönkre elkezdett akadozni és azóta az összes CD lejátszóban ott akadozik ahol a régi hifim tönkretette.


Szerintem már a CD-k DVD-k is kimennek a divatból.

2017. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Captain Logic ***** válasza:
#9 nekem (és jópár ismerősömnek) már régóta nincs DVD olvasóm…
2017. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!