Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tényleg nem lehet telefonálni...

Tényleg nem lehet telefonálni a repülőgépen? (bőv. )

Figyelt kérdés
Miért nem? Tényleg bezavarja a műszereket, vagy mi? De akkor pl zenét se hallgathatok a telefonomon? Vagy felszállás után lehet? De komolyan képesek ilyen "véletlenekre" bízni ezt az egészet? Mert ha valaki be akarja zavarni a jeleket vagy hullámokat (mondjuk valami terrorista az ostobábbik fajtából), akkor meg tudja oldani, hogy úgy telefonozik, hogy nem veszik észre... Vagy az offline/repülőgépes módban lehet használni, mármint be lehet kapcsolva, ha le van tiltva a hívás?
2012. ápr. 1. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én airplane módban végig zenét hallgattam múltkor. Senki nem szólt érte és nem lett semmi bajunk. Amúgy egy csomó filmben telefonálnak a repülőgépen, tudom hogy az csak film, de most akkor lehet vagy sem?
2012. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fel és leszálláskor nem lehet zenét hallgatni, és a telefonokat is ki kell kapcsolni vagy offline módba kell állítani. És pontosan azért hogy ne zavarja be a műszereket. De természetesen menet közben lehet használni a telefont hívni nem lehet ugyan de játszani játszhatsz rajta meg zenét is hallgathatsz.
2012. ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját telefonnal egyelőre nem lehet, de vannak olyan járatok, ahol van ilyen fedélzeti szolgáltatás. Egyébként nem hiszem, hogy különösebben zavar bármit is, inkább csak óvintézkedés és nem a véletlenre van bízva, hanem a van olyan műszer a gépen, ami jelzi a bekapcsolt mobilt.
2012. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De igazából nem is telefonálni szeretnék, hanem zenét hallgatni csak telefonon. De ha repülőgépesbe teszem, ami ugye letiltja a hálózatot, akkor is ki kell kapcsoljam le és felszálláskor? Vagy ha már felszállás előtt offlineba teszem, akkor is jelzi, hogy be van kapcsolva? Mert megőrülnék telefon (zene) nélkül órákon át úgy, hogy nincs mit csinálni...
2012. ápr. 1. 15:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, nekem senki nem szólt érte hogy kapcsoljam ki, pedig ott hallgattam felszállástól kezdve végig, a stewardessek ott mászkáltak meg minden. Tedd repülőmódba és használd, gondolom nem véletlenül hívják repülő módnak...
2012. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor felszálltunk a gépre, repülőmódba raktam aztán a zsebembe:) Amikor a gép is felszállt, akkor elővettem és zenét hallgattam, leszállás előtt eltettem, de ugyanúgy be volt kapcsolva.
2012. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
WizzAir-en például nem engedték meg, hogy repülős módban használjam.
2012. ápr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hasznald a telefonodat zenehallgatasra, miutan bekapcsoltad a repulo uzemmodot.

Ha a legikiserot zavarja, szepen meg fog kerni, hogy kapcsold ki. Ha a kutyat nem zavarja, akkor elvezed.

Miattad nem fog a gep lezuhanni, mert bezavar a mobilod :)


Ami pedig a telefonalast illeti, valoszinu nem tudnal, ugyanis a mobilok toronyrol kapjak a jeleket es nem muholdrol. Vagyis a torony vizszintesen sugarozza a jeleket, foldkozelben. Egy kis setarepulon lehet, hgy meg jelmagassagban cirkalsz, de a nagy utasszalitok a jelek felett repulnek, szoval ha kikapcsolnad kivancsisagbol a repulogep uzemmodot, valszeg, hogy a telod semmi jelet nem fog talalni!

2012. ápr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De akkor mégis mi ez a nagy para mindig a mobilok körül?:OOO
2012. ápr. 3. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg regrol maradt, amikor elofordult, hogy bizonyos muszereknek bezavart a mobil, de a mai szuper muszereknek mar nem nagyon. Persze ha az osszes utas egyszerre telefonal, akkor lehet hogy a pilota eszlel valami ingadozast valamelyik muszeren, de nyugi, nincs bizonyitek hogy mobil hasznalattol valaha is lezuhant vagy veszelyhelyzetbe kerult volna barmelyik utasszallito.

Ez igy maradt meg a koztudatban es nem eroltetik, hogy leszoktassak errol az embereket, de hidd el, nem a te telefonalasod miatt fog a Boing kenyszerleszallni :)


Tovabba van meg egy ok, ami nem tudom mennyire valos, de allitolag a repcsi belso tere olyan, ami bent tartja a mobil jeleket, vagyis az utasok (ha hasznaljak a telefonokat telefonalasra) akkor extra adag sugarzast kapnak, mint mondjuk a foldon, a szabad eg alatt, vagy egy lakasban, es az utasokat ero sugarzas miatt sem engedik a mobil hasznalatot. (nem veletlen, hogy a mobil tornyokhoz tilos kozel menni, mert ott olyan eros a sugarzas, hogy az mar karos, na nem ilyen eros, de valami hasonlo tortenik, amikor egy jol szigetelt repcsiben mobiloznak az utasok.)

2012. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!