Gtimast kérdése:

Tv vasarlas elott allok es nem tudom mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Tv vasarlas elott allok es nem tudom milysn tv-t vegyek. Vegyem egy vadonat uj smart keszuleket 4k vagy egy 2eves de jobb parameterekkel rendelekzik smart 3d led tvt?

2017. nov. 19. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:
35%

Használtan én sose vennék tv-t, legfeljebb ha van még rá garancia. 4K (3072p) tv még nem létezik, csak UHD (2160p) a csúcs, de ez kihasználásban még nagyon a jövő!

Mire kell? Mert ha sima tévézés IS benne van a felhasználásban, akkor UHD-t nem javaslok, mivel a HD csatornák is "csak" FHD (1080p) felbontásúak, amik még tűrhetőek, sima SD (480p) csatornák viszont már nézhetetlenül rossz minőségűek UHD tv-n, nagyon pixeles vagy elmosódott lesz a kép, olyan nagy a különbség a képernyő és a műsorszórás felbontása között! Szóval ha tudsz 4K videókat nézni, vagy konzolról játszani, akkor OK, de sima tévézéshez FHD bőven elég!

A 3D meg attól függ, hogy személy szerint Neked mennyire van szükséged rá!

2017. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

a 4K mint felbontás az 4096x2160 pixel, egy uhd tv az pedig 3840x2160 pixel, mivel a formátum ennyit ad ki

a következő lépcső a FUHD lesz, ami már 8K, ilyen szempontból nem lesz natív 4K

[link]


kérdező: nekem 4k samsung van 9es sorozat

ez 3d is, de a kezdeti lelkesedés után teljesen leszoktunk a 3d-ről, mert elég gyenge, nem érdemes vele foglalkozni

2017. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!