Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van olyan bluethoothos okosóra...

Van olyan bluethoothos okosóra amelyikkel lehet FOGADNI a telefonhívást és beszélni rajta (telefon használata nélkül)?

Figyelt kérdés
Valaki világosítson fel kérem, mert én csak ezért a funkcióért vennék egyet...:(

2017. dec. 9. 19:09
 1/7 Captain Logic ***** válasza:
Apple Watch S3
2017. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem DZ09 van, ami kb. a legolcsóbb-legegyszerűbb típus. Az ezen a néven árult órák nem mind egyformák, mert különböző szoftverrel árusítják. Mindenesetre az enyém képes volt hívást fogadni és beszélni is lehetett rajta, de a hangminőség nem volt egy csúcs. Ha nem csendes helyen vagy, akkor szinte a szádhoz kell tartani az órát, aztán a füledhez, ha hallani akarsz valamit, és ha sok wifi van a környéken, akkor így is reménytelen (ez a bluetooth hibája). Olyan hívásokra jó, hogy "szia, mindjárt megérkezem", komoly beszélgetésre nem.

2017. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak nem azt hiszed, hogy bluetoothon telefonáltál, telefon nélkül?
2017. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező úgy értette, hogy ne kelljen elővenni a telefonkészüléket. Ez teljesült. Amúgy a fent nevezett órába lehet külön sim kártyát tenni, és akkor egyáltalán nem kell hozzá másik telefonkészülék. Úgy a hangminőség is jobb, nem jön be a bluetooth által okozott zaj.
2017. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak, igen így értettem. És ha bluethooth hívásnál headsetet használok akkor nem lenne jobb a hívás minősége?
2017. dec. 10. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Van egy bluetooth headsetem is, és azzal is szakadozni kezd a hívás, ha olyan helyre megyek, ahol sok a wifi hálózat vagy egyéb zavarás van. Ugyanakkor sokkal jobb helyen van a hangszórója meg a mikrofon, ami a hangminőség javára szolgál. Szóval rendes headseten teljesen kényelmesen lehet telefonálni.


Az órának a headsethez képest két előnye van: egyrészt nem fura, hogy folyton rajtad van. Én biciklivel járok, ha menet közben is szeretném észrevenni, ha valaki hív, akkor óra vagy headset kell, a táskámból nem hallom meg a telefont. De nem szokott eszembe jutni indulás előtt felrakni a headsetet. Az óra eleve rajtam van, azt nem felejtem el.


A másik előny, hogy az óra kiírja, ki hív. Nekem a hívásfogadáshoz meg kell állni, így el tudom dönteni, hogy érdemes megállnom, vagy nem. (Most már nem jó, nem akarok lyukat hagyni az óránál a ruhámon a -5 fokban, de nyáron működött.)


Ha vennél ilyesmit, akkor mindenképp olvass előtte teszteket. Az én olcsó típusú órám például elég könnyen elveszti a bluetooth kapcsolatot csak úgy (nem hívás közben), és onnantól nem jelzi ki a bejövő hívást. A headsetemmel nincs ilyen probléma. Valószínűleg ez szoftver- vagy hardverhiba az órában, ezért mindenképp utána kell nézni a típusoknak, mielőtt veszel.

2017. dec. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A samsung gear s2 classic-ról mi a véleményetek? Azon lehet bluethooth telefonhívást fogadni és beszélni rajta, ha összehangolom a telefonnal?
2017. dec. 14. 03:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!