Processzor hiba lehet vagy csak driveres gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok kezeim közé jutott egy HP Pavilon G6-os laptop szörnyen olcsón a laptop bekapcsol működik hibátlan képet ad de 1 gond van vele:

A srác akitől vettem azt mondta hogy rossz benne a videókártya (switchables kari van benne) gondoltam majd letiltom és ennyi igen ám de ahogy utána néztem neten elvileg a processzorba van integrálva amd a8 4500m proci és radeon 7640g vga.

A hibakód amit kapok az egy kék kép és az alábbi szöveg: system thread exception not handled

Elsőnek az jutott eszembe hogy egy egyszerű proci cserével orvosolnám a gondot de utána ahogy nézelődtem neten hogy mit jelent a hibakód nem nagyon jutottam olyanra hogy processzor hiba lenne inkább valami driveres gond lehet. (win 8.1 van a gépen) esetleg egy win 7 telepítés megoldhatja a gondot?Úgy tudom elég sok gond van a win 8.1el.



2018. jan. 5. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy újratelepítéssel talán megoldódhat, egy próbát megér. De ha az eladó ezt mondta, akkor rossz biztosan, bár nem tudom azt hogyan lehet kiiktatni.
2018. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jobban belegondolva ez hardware gond inkább. Ha a procit tudod cserélni, akkor hajrá,megpróbálnám.
2018. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

BIOS hozzáférhető?

Ilyen esetekre (vagy bármire) van egy USB-ről bootoló/futó LiveLinux, mellékesen előtte ellenőrizhetem a RAMokat is, ami a hardwerelemeket is felsorolja.

Boot sorrendet USB-re és vizsga...

2018. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta az eladó hogy tesójánál volt és mikor visszakapta ez a hibaüzenet fogadta újra akartam tenni win7el pendriverol de valamiért nem tudom (uefis) a gép nem tudom ez befolyásolja-e hogy hogyan kell a bootolos pendrivert megcsinálni de ha bevan dugba a pendrive akkor folyamatosan újra bootol persze a pendrivet raktam bootolási sorrendben első helyre
2018. jan. 5. 19:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Most telepítettem rá win7est masik winyorol program szerint a proci 120 fokos amit én nem tartok valószínűnek mivel már kikellett volna kapcsolnia) tönkremennie mert kb 15 perce megy ennyin vkinek vmi ötlet?
2018. jan. 5. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!