Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 12 voltról hogyan kössem be...

12 voltról hogyan kössem be az 1.5 voltos külső hőmérőt az autómba?

Figyelt kérdés

Az odáig világos,hogy a bizti tábláról a bizti utáni állandó áram alatt lévő üres csatlakozóról fikszen,esztétikusan elvezetve a kábelét,amit az elem helyére kötök a + - helyesen kötve.

Csak azt nem tudom,hogy dióda közbe iktatásával és ez milyen értékű legyen,vagy adapterrel és ebben van e 12 Voltról 1,5 Voltra lecsökkentő,vagy van valami egyszerűbb megoldás is?


2018. jan. 9. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

DC-DC buck konverterrel.


Ilyesmi kellene neked, csak 1.5V-os változatban:

[link]

2018. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Ehun a jó: [link]
2018. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Minek állandóan áram alatt lennie?

Csak akkor fogod nézni, ha benn ülsz a kocsiban. Kösd oda, ahonnan a rádió működik (gyújtás előtt van egy "egyéb fogyasztók" állása is a gyújtáskapcsolónak, rádió, szivargyújtó szokott feszültség alá kerülni ilyenkor.


Mivel 1,5 voltos kütyüről van szó, feltételezem hogy elemes, és egy elemmel elmegy egy évet, ennek alapján nem fogyaszthat többet 1-2 milliampernél, de még annyit sem...


Fogsz egy 2,2 kiloohmos ellenállást, és egy piros ledet. Azárt pirosat, mert anak 1,5 V körüli a nyitófeszültsége.

Beforrasztod a ledet az elem helyére polaritáshelyesen, teszel vele párhuzamosan egy 10-100 mikrofarád közötti kondit zavarszűrésnek, és 2,2 kiloohmon keresztül kötöd rá 12 voltra.

2018. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1 és #2:

Ágyúval verébre? Minek egy 3,5 dolláros konverter, amikor 50 forintnyi alkatrészből megvan.


Amúgy gyanítom, hogy mivel elemes kütyü, a tápfeszültség felől semmilyen zavarszűréssel nem rendelkezik, egy ilyen konverterre kötve simán hülyeségeket mérne.

2018. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek,de én valami egyszerűbbre gondoltam.

Nem lehet esetleg megoldani diódával a fesz csökkentést?

Ez a készülékem,csak pár mA-t igényel.

A limkelt dolgok beszerzése nálam nem megy gyorsan és építeni kell egy dobozt is neki.

2018. jan. 9. 20:55
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Ágyúval verébre aha... amit küldtem az kevesebb mint 300Ft, szóval a teljes spórolás akár még a 250Ft-ot is elérheti!


Viszont az elemes rész tényleg elkerülte a figyelmem. A dióda biztos műkszik, ez meg vagy igen, vagy nem.

2018. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A mit megértettem a 3. válaszból:Veszek egy 10-100 mikro farados kondit a generátor és más dolgok zavarszűrése.Ezt rákötöm a a hőmérő + - kapcsaira,de mindegy a polaritása,mert ez kondi.Az 1,5 Voltos piros ledet szintén így,csak ott a rövidebb lábát a +-ra.Ezt mind az elem tartójába építve.Ezt egy kéteres vezetéken kivezetem a táphoz,de ebbe sorba kötve beépítek egy 2,2 kiló ohmos ellenállást,mindegy melyik + - ágba és rákötöm a tápra.

Nagyon szépen köszönöm nektek.Sziasztok.

2018. jan. 9. 21:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és azért kell áram alatt lennie mindég,mert az óra és a Celsius-F beállításokat táp szünet esetén újból kell programozni.
2018. jan. 9. 21:49
 9/9 anonim ***** válasza:
26%

inverteres hülyegyerek:

és ingyen szállítják ide kínából, ugye?

szállítási idő 6 hét, azt is láttad?


továbbra is fen ntartom, felesleges oda egy inverter, ahova elég egy darab ellenállás és egy darab zener


Kérdező: nincs egyszerűbb megoldás mint egy darab zener-diódaként használt LED, és egy darab ellenállás.

Ha ez neked bonyolult, tegyél bele tartós elemet, és cserélgesd benne egy-két évente.

2018. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!