Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Master Audio PA 12/8, Sal SBX...

Master Audio PA 12/8, Sal SBX 3040, Master Audio PA 15/8 közül melyik hangszórót válasszam?

Figyelt kérdés

25 m^2-es szobába szeretnék építeni egy 3 utas hangfalpárt. Nem tudom, hogy beltérben megfelelő lenne-e a Master Audio hangszóró és válasszam-e inkább a Sal-t.

A helyzetet az teszi bonyolulttá, hogy egy max 2x50 w leadására képes erősítőm van...

Emellett nagyon fontos lenne, hogy a hangfal így is a lehető legmélyebb és legerőteljesebb basszusokat produkálja az adott teljesítményen...

Egyébként max 80k-t szánok a párra, de ebből 16k anyagköltség és minimum 24k a közepek magasak és hangváltó ára.. Szóval marad 2x20k a két mélyre...

Ebben kérném a hozzászólók segítségét... :D



2018. jan. 9. 21:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

hát azt javasolnám, hogy használtat nézz, én kb 2-3 hete 110k körül vettem tdl rtl 4-et, mondjuk ilyet valószínűleg nem fogsz találni, de hidd el, hogy mai napig meg vagyok lepődve, hogy mire képesek :)

a legjobb amit tanácsolni tudok, lépj be facebookon 1-2 hifis csoportba és ott kérdezősködj, de ne adok-veszek csoportba, mert ott mindenki azt fogja ajánlani, amit ő árul :D pl van egy olyan, hogy "Hi-Fi. Kötetlenül.", ott biztos segítenek, de van még egy rakás hasonló csoport, érdemes szétnézni. Illetve még azt tudod tenni, hogy ha találsz valamit, ami megtetszik, olvass róla tesztet, általában elég jól körülírják, de ami a legfontosabb, és ez tényleg aranyszabály, használtat csakis személyes átvétellel vegyél, miután meghallgattad és meggyőződtél róla, hogy rendeltetés szerűen működik. És tényleg még egyszer, csak jót akarok, ne dobj ki az ablakon ennyi pénzt, meg ne fektess ennyi erőt és időt valamibe, hogy aztán csalódás érjen. Tapasztalatból tudom, hogy az ilyen "majd én otthon összerakok egy hangfalat" jellegű projekteknek ritkán van jó vége.

:)

2018. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hű :D köszönöm szépen... ja ... tényleg jól jártál azzal a TDL RTL 4 -el... megnéztem :D hát igen... én is filóztam rajta h. kicsit más dolog gyakorlatban megépíteni, mint fejben elképzelni a dolgot...

Igazából az tesz keresztbe a nagy projektemnek h. nem találok olyan hangszórót beleférős áron ami öntvény.... mágnese mondjuk 60 oz feletti és papír membrán.... és Master audio után már iszonyatos ugrások vannak...

Pl:

Monacor SPH-380TC

Ez eléggé egy olyan hangszóró ami nekem megmozgatja a fantáziámat...

de 100k... :D

A megmentést köszönöm egyébként... keresgélek tovább akk használtan :D

2018. jan. 10. 20:17
 13/13 anonim ***** válasza:
Esetleg nézz körbe a H2000 háza táján, ott van olcsóbb 12"-os hangszóró is. Mármint ha az építés élménye megmaradjon..de mégse dobj ki annyit az ablakon ha nem sikerül. [link] találsz mindenféle hangszórót az oldalon és azért mégsem PA szint, igaz ahogy nézem most ez is drágább lett kicsivel, dehát ez van. A másik megoldás...lapozd fel a hifi aprót. :)
2018. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!