Kicserélik garanciában?

Figyelt kérdés

Van egy fejhallgatòm amit sikeresen eltörtem.

Ugyan ùgy szòl de viszont az eggyik "feje" csüng.

MediaMarktban vettem,1 hònapja.

A blokk,doboz megvan.



2018. jan. 26. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem cserélik ki.

Nekem is volt ilyen, sőt az magától repedt szét, hát kiröhögtek.

2018. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A törés nem garanciális hiba.
2018. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem kicserélnék. Amikor le akarnak passzolni, hogy a törésre nem vonatkozik a garancia, akkor simán mondd, hogy véleményed szerint ez gyártási anyaghiba, ha ezzel nem ért egyet akkor saját álláspontját szakértői véleménnyel bizonyítsa.

Ennek költsége őt terheli, ha az ő igazát bizonyítja, akkor sem terhelheti rád. Pármilliós új gépjárművel kapcsolatos vitánál már ennek pártízezres költsége aprópénz, de ilyenkor nem éri meg neki...


Kéred a jegyzőkönyvet arról, hogy elutasítják a cserét, kérésedre szakértői vizsgálatra küldik. Ha meg ezt is elutasítanák, az már ok a panaszkönyvi bejegyzésre, amit meg kell válaszolniuk.


(Fordítva is igaz, 6 hónap után neked kellene szakértői véleménnyel alátámasztanod az igazad...)


Ptk.

6:158. § [Hibás teljesítési vélelem]


Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül a fogyasztó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen.


6:166. § [Költségviselés]


(1) A szavatossági kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a kötelezettet terhelik.



[link]

2018. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem cserélik. Van szakértőjük, szó nélkül elküldik.
2018. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te törted el. Magad írod. Feernek tartanád ezt az eljárást? Ha igen, akár lophatsz is másikat...
2018. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

20 éve nem tört volna el egy fotelban ráüléstől egy fémvázas fejhallgató.


Ma direkt szemetet gyártanak. 5 éves Panasonic fejhallgatóm párnáiról kopig durván a felső műbőr jellegű réteg (használtam összesen kb. 50 órát), fater 40 éves fejjhallgatója meg patent újnak néz ki.


Simán tudnák ma is olcsó törhetetlen anyagból is csinálni fejhallgatókat.

Pl. van egy 4 ezres sport Polaroid szemüvegem, az teljen ki lehet lapítani 2 dimenziósra, akkor sem törik el. Gondolom ebben is van vagy 200 Ft érték összesen az anyag...

2018. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!