Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik olyan hogy bluetooth...

Létezik olyan hogy bluetooth képernyő? (Kérdezi ezt egy 83 éves idős ember. )

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, "buta proli" vagyok, nem értek annyira a technikához. Tessék engemet úgy elképzelni, mint egy "vidéki parasztot" aki mostan jött az ekevastól a modern civilizációba, tehát nem minden tekintetben értek a modern technikához.

Arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e olyan bluetooth képernyő (az unokámtól ismerem ezt a kifejezést), amit össze lehet kapcsolni mondjuk az én Android telefonommal úgy, hogy közben a telefonomhoz van kapcsolva a bluetooth hangfal is. (Sajnos nincs pénzem tabletre, mert az állítólag ezeket mind tudja. Öregember vagyok de nem hülye, aránylag gyorsan tanulok, szerencsére van gyakorlatom az okostelefonok és a bluetooth eszközök használata terén.)

Arra lennék kíváncsi, ha létezik ilyen eszköz, akkor az elérhető a mezei tablet árától lényegesen alacsonyabb árkategóriában?


2018. jan. 27. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én se vagyok műszaki zseni, szóval tessék megvárni mások válaszát is. Röviden részemről annyit,

hogy ma már 10 - 12ezer FT-ért elég gyors (kétmagos, 1 GB RAM memóriás) tableteket (táblagépeket = tábla PC-ket) lehet újonnan vásárolni (és általában ami lítium akkus, azokat inkább újonnan javaslom, mert évről évre jelentősen amortizálódnak az akksik).


Az okostelefonok általában drágábbak, azonos méretű képernyőjű tabletekkel összehasonlítva, mert többnyire erősebb "gépekként" gyártják az okostelefonokat az alsó kategóriásak közül.

(Pusztán a telefonálás funkció nem nagyon nyom a latba).


Pl egy 7 colos képátmérőjű márkás, 15 ezer FT-os tablet kevésbé gyors / kevésbé "erős gép", mint pl egy 30ezer FT-os, DE KISEBB képátlójú okostelefon.


Pedig a képátlót nagyon meg kell fizetni... mégis e példában a tablet "kevesebbet tud" valószínűleg (10-ből egy ilyen esetben), mert alsó árkategóriában (kb 40 ezer FT alatt) az okostelefonok többségét gyorsabbara, nagyobb tudásúra tervezik, mint az alsókategóriás tabletek többségét, és ez az érban is meglátszik (a példában 15 ezer FT kontra 30 ezer FT.)


Noname okostelót újonnan néha ki lehet fogni 10 ezer FT-ért, de ilyen értékben inkább noname (azaz nem márkás) tableteket kapni.


Márkás, igényes tabletek meg ma kb 14 / 15 ezer FT-tól kaphatóak.


Bluetooth képernyő? Valamit félre tetszett hallani az unokájától, szerintem, ha nem haragszik meg. ;)

Bluetooth kijelző: ilyenről se hallottam, de lehet, hogy én tévedek... majd ír ide egy profi, és korrigál minket. ;)


Pl okostelók, tabletek nagy része ma már bluetooth-os.

2018. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

* Az okostelefonok általában drágábbak, azonos méretű képernyőjű tabletekkel összehasonlítva


- ezt elírtam, szóval HASONLÓ képátlójúakat összehasonlítva, ugyanis alapvetően a képátlóban térnek csak el egymástól az okostelók és a tabletek.


A tableteket általában 7 és 10 colos (inch-es) képátlóval, "képmérettel" gyártják, míg az okostelefonokat 3-6 col köztiekre (manapság többnyire 4 és fél, 5 colosak az okostelók).


Bluetooth mire is jó, idézem, linkelem:


[link]

->

[link] #Alkalmazása


"Alkalmazása:


Vezetéknélküli hálózatok kialakítására asztali és hordozható számítógépek között, illetve csak asztali gépek között kis területen, ha nincs szükség nagy sávszélességre


Számítógép-perifériák csatlakoztatására nyomtatók, billentyűzetek, egerek esetében


Fájlok és adatok átvitelére és szinkronizálására személyi digitális asszisztensek (PDA-k, mobiltelefonok és a számítógép) között


Egyes digitális zenelejátszók, fényképezőgépek és számítógép között


Autóskészletek és fülhallgatók csatlakoztatására mobiltelefonokhoz


Orvosi és GPS-készülékek"

2018. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Tetszik tudni én kb. olyan 3-4 éve kezdtem el használni ezeket a bluetooth eszközöket, azóta folyamatosan próbálom tanulgatni. Szerencsére a számítógép használata terén már van gyakorlatom, azt már vagy 20 éve használom. :)


Nekem kb. másfél éve van egy xiaomi MI 5 telefon (azt hiszem így írják helyesen) amit a gyerekemtől kaptam ajándékba. Bár kell hozzá a szemüveg de egyébként nagyon hasznos kis eszköz, én legalábbis nagyon szeretem. Mintha egy komplett számítógép lenne az ember zsebében, csak eleinte az érintőképernyővel tudtam nehezen megbarátkozni.


Minden esetre utánanézek majd ennek a 10-12 eFt árkategóriában lévő tabletnek, amit javasolt nekem. Csak azért kell hogy nagyobb képernyőn nézhessem a kedvenc sorozataimat, mert a telefon képernyője nemigazán felel meg erre a célra, a számítógépet meg lehet ugye mindenhová magunkkal vinni. :)

2018. jan. 28. 11:46
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze ottan van még a laptop is, de egy tablet azért mégiscsak kényelmesebb. :)
2018. jan. 28. 11:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Bizony, 10 ezertől már kapni tabletet, de ha tervez vásárolni, akkor ha megengedi, felhívom kedves figyelmét pár vásárlási szempontra, figyelembe véve hogy egyszerű céljai vannak ha jól értem, pl fimet nézni; a legolcsóbb okostelók és tabletek is képesek média célokat szolgálni pl zenehallgatás, videonézés, ebook olvasás, képnézegetés, hangfelvétel, videofelvétel, fotózás:


- Az akkumulátoros miatt csak újonnan javaslom (használtan NEM, hacsak nem régi ismerőstől, családtagtól, akiben megbízik és szerinte ha jó állapotú az akksi).


- Legalább kétmagosat javaslok. Ma már amúgy is ritkán árulnak egymagost szerencsére. (Utóbbiak "gyengébbek".)


- NE tessék 16 ezer FT fülé menni, mert az alatti árban is minden táblagép képes média célokra működni, pl filmnézés.


- Ha már filmnézés: manapság nem ritkák a HD felbontású filmek is , akár MP4-ban, szóval műszaki katalógusokban tessék nézni, hogy HD-t lejátszik-e, de 2017 óta már szinte minden táblagép képes rá. MÁS KÉRDÉS, hogy az olcsóbbak egy része NEM képes kihasználni ezt, magyarán hiába képes lejátszani HD filmet, maga a tablet lehet, hogy nincs HD felbontású.

Példa: A legtöbb 10-12 ezer FT-os tablet felbontása kb olyan 800X600-as, vagy akörüli, míg a "leggyengébb" HD (HD-ready) meg 1280x720.

Más szóval hiába a HD film, nem fog olyan szépnek látszani a kijelzőn, ha a kijelző kisebb felbontású, mint a HD-ready. e lejátszani ma már szinte minden tablet képes

akár 1920X1080 -as (azaz full-HD, más néven 1080p) filmeket is.

Vásárláshoz tehát tessék megfontolni, hogy mennyire legyen szép a megjelenítés, felbontás szerint.

Egy 1280x720-as kijelző már szuper, az ön igényeihez. Bőven jó. És szépen megjeleníti az ugyanilyen felbontású filmeket, sőt, a fullHD is majdnem ugyanilyen szép, felbontás tekintetében.

NEM KELL több tízezer FT-ért vásárolni az Ön céljaihoz, csak ki kell fogni 15 ezer FT körül olyat, ami legalább hd-ready felbontású (azaz 720p).


- A szép képnek már feltétele is van, pl ma már asszem IPS kijelzők kezdenek terjedni, aminek mind a látószüge, mind pedig a látványa szebb,. mint a régebbi kivitelezésűeké. (Okostelókra is igaz).


- Mivel a kijelző mérete is erősen számít az árra nézve, így ha igazán nagy képernyőre vágyik, tehát tíz colosra, akkor kb 15ezer FT az alsó határ, de ha a többi, felsorolt tényező is fontos önnek, akkor kb 18, inkább 20ezer FT-tól már kapni az Ön igényeire tökéletesen megfelelőt, akár márkásat is.


VIGYÁZNI KELL, UGYANAZON MÁRKA+TÍPUS EGYIK ÜZLETBEN AKÁR KÉTSZERESÉBE IS KERÜLHET, MINT EGY MÁSIKBAN! Ezért javaslok türelmes böngészést a különféle üzletek katalógusaiban. 1-2 hét alatt ki lehet vadászni olyat, ami ár-érték arányban reális.


- RAM (működéshez szükséges memória) : elég,

ha 512 KILObyte, de ha 1 MB, az mégjobb.


- Belső tárhely: legyen legalább 4 GB. De ha egyszerre sok file-t szeretne tárolni, akkor nyilván nagyobb legyen, de ez sajnos a tablet árában is meg fog látszódni... Viszont felesleges ennél nagyobb belső tárhely, ha Önnek megfelel, hogy a megnézett filmet letörli majd, és csak az aktuálisnak szán helyet.

SŐT, azért se költsön olyanra, ami 20ezer FT feletti csak a nagyobb tárhelyért, merthogy a tableteket (és okostelókat) lehet bővíteni külső memóriával: micro sd memóriakártyával.

(De az alkalmazásokat lehetőleg MINDIG belső tárhelyre kell telepíteni! Máskülönben könnyen omolhat a rendszer, aztán lehet kínlódni a gyári visszaállítással úgy, hogy minden törlődik majd a belső tárhelyről...)


- EGYÉB szempontok: nyilván növeli a gép árát, ha pormentes funkciója van (bár engem ez nem zavar személy szerint, mert mikroszálas kendővel megtörlöm hetente / naponta). Ja igen, NE tessék vegyszerrel tisztítani műszaki cikket, monitort (ha csak nem kifejezetten arra gyártottat). Én általában szárazon törlöm mikroszálas kendővel kijelzőmet, de ha maszatos néha, akkor minimális vizet teszek a kendőre, és úgy törlöm. (A csapvíz határeset, a kemény víz nem a legjobb, de állítólag

nem árt neki; mentes ásványvíz szerintem jobb).


- EGYÉB 2.: léteznek otg-s gépek, ezek drágábbak; az otg által hdmi-re köthető a tablet, gy pl lapostévére. Nem ismerem mélyen az otg-t, nem próbáltam. Önnek szerintem felesleges, ha csak táblán nézne filmet.


- Amennyiben tud 15-16 ezer FT-ot is rászánni tabletre (táblagépre), akkor javaslom figyelni az árjánlatokat net-szerte, pl itt (rejtett link, linken belüli link, nem akarok reklámozni itt), szóval itt szoktak olcsón jó műszaki cuccok is lenni:


[link]


Innen tessék szíves lenni kimásolni a linket, és böngészőbe másolni, majd enter. Ha mégse ment át jól, a lényeg, hogy az illető műszaki áruház honlapján :

számtech/tabletek/ár szerint növekvő. Én vásároltam már náluk.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha vásárolni szeretne valahonnan tabletet. A lényeg, hogy ha nincsenek extra igényei (úgy látom, nincsenek), akkor kb egy 15 ezer FT-os megteszi, ha ár-értékarányban megér annyit a gép. (Azaz nehogy tessék vásárolni gagyi gépet 20-30 ezerért... Én a linkeltet ajánlom vásárlásra, eddig nem csalódtam bennük.)

2018. jan. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

* A szép képnek MÁS feltétele is van, pl ma már asszem IPS kijelzők - ezt elírtam fent, tehát nem "már", hanem MÁS.


Még egy szempont: el kell döntenie, márkásat szeretne-e vásárolni. Nyilván megbízhatóbb a márkás, és 15 ezer FT körül már kapni márkásakat is. Nekem noname (nem márkás), 10ezer FT-osom van, nekem is alap média célokra kell, nekem bőven megteszi. Igaz, az enyém látószöge sajnos elég kicsi (oldalról nem lehet látni semmit rajta, csak majdnem potn szemből), és volt pár BUG (azaz kisebb programozási hiba) is benne, de azokat rugalmasan kezelem. Évek óta hibátlanul működik az enyém, bár nyilván a noname cikkek között akad, amelyik pár év alatt elromlik.


Ja, és újonnan a gari miatt is érdemesebb, mint használtan. Más tészta, ha asztali gépet vásárol az ember, alap célokra tökéletes a tíz éves használt asztali számítógép is.

De tabletből, okostelóból főleg a kijelző és akksi (meg az egybeépítettség) okán lehetőleg CSAK újonnan javaslok vásárolni.

2018. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pontosítok: az 1024x600-as tablet kijelző már bőven megfelelő a HD felbontású filmek (például HD MP4 filmek) nézésére, ha ugyanolyan minőségben szeretné élvezni, tehát HD-ben.
2018. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még egy elírásom korrekciója: 512 MEGA Byte (512 MB) az alsó határ, ha RAM-ról van szó.

Talán érdemesen 1 GB RAM-mal rendelkező tabletet vásárolni (bár ettől erősebb felesleges Önnek).


Még valami: erősen javaslok csatolható memóriakártyát (micro SD) használni tablethez (és okostelóhoz), a saját file-okat erre célszerű tenni, mert a gép belső tárhelyére kell telepíteni az alkalmazásokat, utóbbiaknak tehát belülre kell a hely. (Meg praktikusabb is saját file-okat hordozható kártyára tenni, amíg le nem törli az ember.)


És letörölni nem tesz jót flash memóriából file-t addig, amíg meg nem telik. Flash memória pl a micro SD kártya, valamint a tabletek és okostelók belső tárhelye. (A RAM az más típusú).


Ja és sajnos olykor hülyeséget írnak prospektusokra, amikor tabletek, okostelók esetén ROM a megjelölés a belső tárhely helyett. (Ettől függetlenül ROM is része ezeknek, de az jóval kisebb kapacitású, és más a rendeltetése.) Ha pl egy katalógus azt írja, hogy tablet, valahány GigaByte (GB) ROm-mal, az valójában nem ROM, hanem belső tárhelyméret.

2018. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ment a „zöld lájk". :) Majd ha leszen időm rá, alaposabban is végigolvasom a választ és az alapján próbálok majd orientálódni a továbbiakban.

Most azonban csak annyit mondanék, ne tessék azt gondolni, hogy nekem túlságosan is magas elvárásaim lennének.

Nagyjából értem én a lényeget. Nem kell nekem sem „full HD” sem hasonló, ugyanis nem blu-ray minőségű filmeket szeretnék nézni. Az a kategória bőven megfelel az elvárásaimnak, amit javasolni tetszett. Ha tudom használni az eszközt filmnézésre, képek nézegetésére vagy internetezésre, az már nekem untig elég. Egy 1280x720 (ahogy azt javasolni tetszett) nekem teljesen megfelelne.

Mégegyszer köszönöm a megtisztelő segítségnyújtást. :)

2018. jan. 28. 14:34
 10/12 anonim ***** válasza:

eSzívesen, de ezek szerint az 1280 x 720 felbontású tablet is felesleges az Ön számára, tehát bátran tessék megmaradni a 15 ezer FT körüli tablet vásárlásánál,

800 X 600 felbontásban, mert ennyi FTért kapni márkásat is, ami talán túl is teljesíti az Ön igényeit, de mindenképpen meg fog felelni Önnek.


Tehát teljesen felesleges az Ön kis igényeihez 15 ezer FT felet költenie tabletre. Ezért is írtam tegnap hosszas összefoglalót, mit, miért, hogyan... Nehogy feleslegesen sokat tessék költeni. :) Viszont érdemes elolvasni a műszaki áruházak prospektusaiban az egyes termékek paramétereit, ezt is taglaltam, hogyan, mi mentén. :)


Szerencsés vásárlást kívánok Önnek! :)

2018. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!